Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egyetemen hogyan oldjátok...

Egyetemen hogyan oldjátok meg, hogy ne merüljön le a laptopotok?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de komolyan gondolom. Szeptemberben megyek levelezőre, a laptopom meg régebbi és nem vagyok benne biztos, hogy egész nap kibírná. Plusz csak az odaút lesz 2 óra, ennyi idő alatt akkor is merül, ha nem használom. Meg lehet valahogy az akkumlátor töltöttségi szintjének idejét növelni? Vagy az akksit kell kicserélni? Ha vennék hozzá hordozható töltőt, azzal kibírná egész nap? Hp laptop.

2020. jún. 17. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak lenni konnektorok, ahol lehet tölteni. De termenként csak pár darab általában. Nálunk például volt egy srác, aki minden nap elosztóval + hosszabbítóval járt be, hogy biztosan ne merüljön le a gépet és a terem közepén is le tudjon ülni ha akar.
2020. jún. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Előszó, hosszabbító.

Papir em merül le, laptop nem kell minden órán.

2020. jún. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én infós szakra járok, de az esetek 99%-ában nem is viszem be a laptopom. Ahol kell gép, ott lesz a teremben, jegyzetelni meg sokkal kényelmesebb füzetbe.

A laptopom amúgyis kibírna egy napot bőven, de ha le is merülnék, nálunk a termekben az asztalokba be vannak építve a konnektorok, 2 darab asztalonként, így azzal sem lenne gond ha csak az én személyes esetemre gondolunk. Szóval egyetem/terem függő is lehet.

Ha kikapcsolod utazás közben a laptopod, elvileg nem kéne merülnie. Ja egy gyors és ideiglenes megoldás kell, akkor vegyél egy külön aksit amit kicserélsz ha lemerülsz. Ha nem kivehető az aksid, akkor meg valami olyan powerbank ami alkalmas a laptop töltésre.

2020. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Esetleg a régi laptop kaphat új akksit, ha nem bír ki 2-3 órát sem
2020. jún. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az asztalokban/padlóba voltak konnektorok. De biztos ami fix, hosszabbító legyen nálad
2020. jún. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nos, aki szerint a papír nem megfelelő és az elosztó nem megoldás, az járt már egyetemre?
2020. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ahova én jártam egyetemre, ott be volt vezetve az áram, a töltőt meg magamnál tartottam.
2020. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahova én jártam a teremben csak az egészségügyi előírásoknak megfelelő 7 méterenként 40cm magasan egy konnektor volt, ami a lélegeztető gépek miatt kötelező. Majdnem mindben áram is volt :)
2020. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tudom, sokat változott a világ 2005 óta, amikor én végeztem informatika szakon, és az ilyen kérédsek láttán mindig vénembernek érzem magam... "a mi időnkben" ugyanis tollal, és füzettel mentünk be órára, és mégis sikerült komoly szakemberekké válnunk.

Ahogy előttem írták: ahol számítógépet kell használnotok, ott úgyis biztosít az intézmény, a többi előadáson pedig tök mindegy, hogy mire jegyzetelsz. Sőt, hacsak nem vagy profi gépíró, akkor kézzel sokkal gyorsabban lehet jegyzetelni.

2020. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8: És ha kevés a konnektor, akkor kihúztok pár lélegeztetőgépet, igaz? :D

Az egyik kurzuson, a teljesítménylaborban mi mindig azt csináltuk, hogy kihúztuk az terem fűtését (elektromos konvektorokkal volt megoldva) ha mérnünk kellett valamit, mert nem bírták el a kismegszakítók a túl nagy teljesítményt, így télen rendszerint a nap végére már kabátban dolgoztunk mindig.

2020. jún. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!