Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenovo ideapad 330 laptopom van. A problémám a következő: Skype hívás esetén én hallom a partneremet, ő viszont nem hall engem ( beépített mikrofon). Az összes beállítást megnéztem már, minden engedélyezve van, az összes kapcsolódó internetes cikket végignéztem, mégsem működik. Mi lehet a probléma és van e rá megoldás? A válaszokat előre is köszönöm, szép estét mindenkinek!

2020. ápr. 7. 19:13
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

A skype rendelkezik teszttel. Ahol be tudod állítani, hogy melyik hangkártyát használja, melyik kamerát, ott egy csúszkával lehet állítani a hangerőt, vagy lehet automatára tenni. Javasolnám az automatáról leszedni a kijelölést és magadnak állítsd be úgy, hogy beszélsz folyamatosan és épp hogy ne érje el a maximumot, mert ha nagyobbra állítod, egy esetleges hangosabb szó (meglepődés, stb.) már torz lesz.

Ha ezzel végeztél, van egy Echo nevű tesztfelhasználó, amit hívj fel, magyarul bejelentkezik és elmondja, hogy beszélj 10 másodpercet, majd ezt visszajátssza. Ebből ki fog derülni, hogy jó volt-e a beállítás, és hogy hallatszol-e másoknak. Ha minden rendben ment, leteszed és így beállítva használod.

2020. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen már ezt is próbáltam, állítgattam én mindenhova, de a teszten sem hallom vissza magam.
2020. ápr. 7. 20:10
 3/3 Mr. V. ***** válasza:

A hangkártya GYÁRI drivere fent van? Tehát nem winupdate féle butított változat, hanem a gyártó oldaláról az eredeti.


Maga a kijelzés a beállítás részen működik? Tehát ha beszélsz, a VU méter rendesen mutatja, vagy már ott sem?

Ha nem, akkor a hangkártya beállításainál kell megnézni, hogy ki van-e jelölve felvevő eszközként a mikrofon, annak a csúszkája maximumon van-e, ha támogatja, van-e bármilyen Mic-Boost, +20dB vagy egyéb lehetőség.

2020. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!