Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy rendszergazda dolga mi...

Egy rendszergazda dolga mi tulajdonképpen? Hogyan lehetnék én is az?

Figyelt kérdés

Itt a puruttya településemen van 2, meg iskolák, meg jópár cég... Egyikükről biztosan tudom, hogy nem diplomás ember, de világéletében rendszergazda volt.


Új pc-kel is adnak el a helyieknek, mint vállalkozó.

Meg csomó cégnél, itteni iskoláknál "dolgoznak"


Ezt hogy? Meg egyszerre akkor több helyről is jár a lecsó?


Továbbá iskolában csak ennyi a dolguk, hogy összerakják a gépeket, feltelepítik a windows, közös hálózatra rakják, és ennyi?

Mert ezt én is meg tudom csinálni, nekem is mániám az informatika, ezzel kelek-fekszek, de a szakmám lakatos.


És hallottam, hogy valami brutál összeget keres, az egyikőjük aki az iskolában rendszergazda, az biztosan, a másiknak is szerintem jól megy, annak aki tutira nem diplomás.


Mihez kellene nagyjából értenem? Hogy lehetnék én is rendszergazda, vagy más a neve annak amit csinálnak?


2019. dec. 1. 19:14
 1/5 A kérdező kommentje:

ja, folyékonyan megtanultam angolul, és a tudásom is a youtube-ról van, állandóan ilyen jellegű videókat nézek


köszönöm a tanácsokat

2019. dec. 1. 19:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Megszerzed a rendszergazda szakképesítést, és már szakíthatod is a nagy pénzeket. Ez nem lesz nehz, ha ezzel kelsz és fekszel. Az érettségi megszerzése viszont el fog tartani egy ideig. Az ugyanis előfeltétele a tanfolyamnak.
2019. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Iskolai rendszergazdáknak kb. ennyi a dolguk. Ha egy komolyabb céghez elmész, ott azért már komolyabb tudást is várnak el, ahhoz mindenképpen kell valamilyen tanfolyam.
2019. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nekem van érettségim, angolból is jó vagyok


találtam 2 álláshirdetést


de ilyen bruttó 195-ért hirdetnek, illetve webshopukat is kéne üzemeltetni, photoshopot, ezekhez értek,


viszont pár szoftver, meg windows szerver, ezekhez nem értek


és az itteni rendszergazdák hogyhogy több helyen dolgoznak? -egyszerre?


mert a hirdetésekben be van írva, hogy 8 órás munkaidő...akkor azt ki kell tölteni az adott helyen?

vagy hogy van ez, hogy emez a kettő az itteni cégeknél elrohan a másik helyre ha hívják? mert úgy tűnik..


és mennyit kereshetnek?

2019. dec. 1. 19:54
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egy rendszergazda dolga mi tulajdonképpen?"

Hálózatokat/számítógépes rendszereket (kliensek és szerverek) tervez, épít/telepít (szoftvert és hardvert is), felügyel, hibákat vesz fel a felhasználóktól, azokat javítja dokumentálja.


"Hogyan lehetnék én is az?"

Minimum 54 481 06-os OKJ szakképzést

[link]

kell elvégezni


"viszont pár szoftver, meg windows szerver, ezekhez nem értek"

Linux/Windows szerverhez hálózatok üzemeltetéséhez értened kell.


Erre vannak a fenti képzésen kívül - ami csak az alapokkal foglalkozik - gyártóspecifikus (Cisco, Microsoft, Redhat, VMWare,...) képzések.


"Ezt hogy? Meg egyszerre akkor több helyről is jár a lecsó?"

Hála a telefonnak, az Internetnek és a távoli elérésnek sok probléma megoldható távolról, nem igényel folyamatos ottlétet.


"Továbbá iskolában csak ennyi a dolguk, hogy összerakják a gépeket, feltelepítik a windows, közös hálózatra rakják, és ennyi?"

Meg van szerver, azt üzemeltetni (időnként biztonsági mentés, hozzáférések kezelése, gyakran az iskola weboldalát is rád bizzák,...).

2019. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!