Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért írja ki ezt a laptopom?...

Miért írja ki ezt a laptopom? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

xp sp3-at akarok rakni a laptopomra és és ezt írja ki


A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt.


Ha először látja ezt a hibaképernyőt,

akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjeleni, kövesse az alábbi lépéseket:


végezzen vírusellenőrzést. Távolítsa el az esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez-vezérlőket. Ellenőrizze, hogy a merevlemez megfelelően van-e konfigurálva és lezárva.

Futtassa a CHKDSK/F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa újra a számtógépet.


technikai információ:


*** STOP: 0X0000007b (0XF78D2524,0XC0000034,0X00000000,0X00000000)


nincs oprendszer a gépen ezért (szerintem) nem tudok vírusellenőrzést végezni...:S és az oprendszer hiányától még a lemezellenőrzést sem tudom megcsinálni:S:@ Segítsetek Légyszi!


2010. júl. 16. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rosszul tudom, de tudtommal sp-t csak az alap rendszerre lehet feltenni, csak úgy, üres gépre nem. Hisz az csak egy szervízcsomag, egy kiegészítés, nem önálló oprendszer!


Telepítsd fel először az alap XP-t, aztán próbáld ezt. Ha úgy sem működik, akkor nem tudom! De szerintem úgy működnie kell.

2010. júl. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de az a fura h az asztalira meg felrakta full üres (formázatlan) vinyóra:S am köszi:D
2010. júl. 16. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:

azért, mert a leptopok már nem IDE szabványú merevlemezt, hanem SATA1-SATAII szabványokat használnak, ami az XP megjelenésekor (2001) se híre se hamva nem volt.


Game over az XP-nek. Hacsak nem tudod átrakni a vinyódat IDE módba a biosban.


Amúgy tegyél fel Windows7-et, nincs más választásod!

de ha akarsz, szenvedhetsz linuxxal is.

2010. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vannak olyan egyedire szabott Windows XP-k amiket megpatkoltak egyedi driverekkel, azt fel tudod telepíteni a gépedre. A neve Windows XP Dark Edition

Keress rá Torrenten.

2010. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nos az IDE kábeles verziónak most lőttek (az asztlimban SATA2es vinyó van mégis ugyanez az oprendszer van rajta:S
2010. júl. 17. 02:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!