Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gmail is használhatatlanná...

A gmail is használhatatlanná válik?

Figyelt kérdés

Volt egy hét éves gmail-es fiókom, mindig gépről levelezek, alig hsználok telefont (csak alapokra: teelfon, fényképek, sms). Nos, addig szivattak, amíg a hét éves fiókomat le kellett törölnöm, és úgy címet kellett csinálom, új rendszert, saját domain-t.


Most még van egy nyavalyás címem tőlük (mert újat csináltam), erre már a második alkalommal írja ki a stupid rendszer, hogy "ismeretlen eszköz". Nem tudom, hogy HÁNYSZOR kell azonosítanom a saját gépemet ahhoz, hogy a saját fiókomhoz hozzájussak ebben a büdösül nagy biztonságos idióta Mátrix-világban?


Most jutottam el oda, hogy valószínűleg végleg felszámolom a gmailt. Mindent. Elvesztenek egy felhasználót, ahogyan a Fb is elvesztett. Torkig vagyok mindkettővel. Amerika! Az ostobság hazája. De nekem, európainak mi közöm van ehhez?


A kérdésem az, hogy miért nézik full hülyének a felhasználót, miért nincs hathatós védelem - adatvédelmi biztos vagy akárki -, aki képen törli ezeket a kőgazdag nagyágyúket, és miért kell nekem minden egyes fiókbejelentkezéshez igazolnom magamat? A gépem a sajátom, a fiókom a sajátom, és nem akarok a telefonnal vacakolni. Elvileg függetlennek kellene lennie a telefontól az egésznek. (Ne jöjjön senki a kétfaktoros baromsággal!) És ha én úgy döntök, hogy megszűntetem a mobiltelefonomat, mert csak vonalasat vagyok hajlandó használni (szívem joga), akkor az e-mail címem miért nem lehet független ettől?


EZ a demokrácia? 1984? Mátrix?



#Gmail #használhatatlan felület #túlzott kontroll
2019. szept. 21. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Ez most laikus hőbörgés akart lenni? Úgy hangzik.

Tipp: ha törlöd a sütiket, elfelejt mindent a böngésző, közte a bejelentkezési adatokat, meg azt is, hogy már hitelesítetted magad. Ezért kényszerűen a következő alkalommal ismét meg kell csinálni, és ha rendszeresen vagy automatikusan törlöd (vagy tiltod, mert paranoid vagy) a sütiket, akkor bizony minden alkalommal el kell ezt játszani. Ebből még nem az következik, hogy a szolgáltató a hülye.

2019. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Csak a lényeget nem érted, drága lélek. Értékelem, hogy legalább nekifutottál.


Egyszerű kérdés. Nem sütirendszerrel van a baj, hanem az egésszel, nem érted? És ha nem akarok mobiltelefont, akkor a gmail-on nem lehet címem? És érdekes módon eddig mindig működött minden, ezt a marhaságot csak két napja játssza.

2019. szept. 21. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Köszönöm, feldobtad a napom, tőlem megkapod a nap kérdése címet :D
2019. szept. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem most hagyjuk abba mert az ilyen kérdések és alkotóik generálnak tök fölöslegesen 10 oldalnyi semmit itt a gyik-en...
2019. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!