Amikor a Fájlkezelő pirossal jelzi, hogy egy pendrájv majdnem tele van már, akkor várható, hogy használhatatlanná is válik további fájlok rátöltése nélkül is?
Nem attól mentek tönkre a fájlok, mert tele volt. A pendrive az ilyen. Nem megbízható, fontos fájlokat nem ott tárolunk...
recuva-val próbálkozhatsz de ne reménykedj. Ha nem tudod visszahozni az adatokat akkor formázod és talán használható marad.
Két különböző dologról írsz.
Az, hogy a skála jelzi hogy mennyi szabad hely van az eszközön, és a keveset pirossal jelzi, semmilyen hatással nincs a tárolt adatokra sem a működésre. Ha teljesen tele van, akkor is működik. Ez nem probléma.
A másik pedig, hogy ha neked van egy eszközöd amit úgy jelez a rendszer hogy van rajta adat, miközben az intéző üresnek mutatja, egy egészen más jellegű probléma. A kérdésed mintha összemosná a kettőt. A fő kérdés irreleváns a problémában, mert nem a piros jelzésen múlik.
"ha neked van egy eszközöd amit úgy jelez a rendszer hogy van rajta adat, miközben az intéző üresnek mutatja"
Igaziból az intéző mutatja azt is, hogy van rajta adat (azzal a kék csíkkal, ami most kék, és olyan hosszú, amilyen csak lehet, pár napja viszont még nem ért teljesen végig, és piros volt), meg azt is, hogy nincs (azzal, hogy azt írja, 0% foglalt). Én viszont tudom, hogy sok adat volt rajta. Most akkor még rajta vannak ezek az adatok, vagy már megsemmisültek?
Bocsi, megkérdezhetem, mennyiért vetted? A gyanúsan olcsók valószínűleg nem képesek megtartani az adatod.
Itt a válaszolók elég szépen leírták: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__9..
Közben kiderült, hogy másik gépben használva semmi gond. :)
Egyébként ha mondjuk most akarnék venni egy 64 gigásat, akkor tényleg az ár lenne a szempont, ami alapján érdemes lenne dönteni, hogy mégis melyiket? De mondjuk itt van egy bizonyos típus, amit megvehetnék 9380,-ért is, meg 3515,-ért is. Tényleg annyival jobb a két és félszer annyiba kerülő? De hiszen ugyanaz a típus, ugyanaz a gyártó, stb...
A pendrive-kereskedelemre egy hatalmas hamisítási iparág épült. Kínából feltűnően olcsó eszközt nem éri megrendelni, mert megbízhatatlan. Külföldről rendelve is meg kell nézni hogy melyik az a pár megbízható kereskedő aki hiteles terméket rendel, és ez az árában is eléggé meglátszik. Minden ami irreálisan olcsó, kerülendő.
Ehhez elég a hazai árakat megnézni, és ahhoz képest mondjuk a 27%-áfát levenni kezdetnek, amit nem fizetsz meg, illetve van pár száz forint kereskedői haszon még. Ha ezt kivonod és a külföldi ár közel stimmel, sokkal kisebb a kockázat. Mondjuk a hazai ár fele vagy attól olcsóbb már nem biztos, hogy megéri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!