Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Valaki elmagyarázná, akár...

Valaki elmagyarázná, akár szájbarágósan, hogy miért nem mindegy, hogy Windowst vagy Linuxot használok biztonsági szempontból?

Figyelt kérdés

Ha a Windowson nagyobb eséllyel kapok vírust és kevesebb esély van a sebezhetőségre (vulnerability) és ha Linuxnál fordítva, tehát kevesebb vírus, több sebezhetőség (mivel open source) akkor nem vagyok meglőve ugyanúgy mindkettővel?

Továbbá a Linuxról azt is hallottam, hogy mondták: "Ki mondta neked, hogy a Linux biztonságos?" és azt, hogy

"Célzott (hacker) támadás ellen nincs esélyed Linuxxal sem."


2019. júl. 9. 21:05
 1/2 anonim ***** válasza:
48%

[link]


A windows elterjetsége ~80%, a linuxé ~2%

Egyszerűen nem éri meg linuxra vírust írni mert nem tudna terjedni..

Ugyanúgy mint járványos betegségek esetén. Lehet más ok is, de ez a legfontosabb.

2019. júl. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

"Linuxnál fordítva, tehát kevesebb vírus, több sebezhetőség (mivel open source)"


Nem tudom, ilyeneket honnan vesznek az emberek, de ez butaság. Attól nem lesz benne több sebezhetőség, hogy open source.


Ha valaki rádfekszik és nagyon meg akarja szerezni a privát adataid, akkor valamilyen úton-módon valószínűleg meg is fogja, teljesen függetlenül attól, hogy milyen oprendszert használsz. Úgysem a rendszer megtörésével fog kezdeni, hanem más módszerekkel, pl. social engineering.


Ha valaki bugot akar keresni a kernelben, úgysem a forráskódot fogja olvasgatni, mert úgy soha az életben nem fog találni egyet sem. Hanem ehelyett felépít egy tesztkörnyezetet, és különféle, változatos inputokkal bombázza a rendszert, közben pedig figyeli a rendszer válaszait, reakcióit, működését (pl. debugerrel). Tehát ebből a szempontból teljesen mindegy, hogy open source-e a program vagy sem.

2019. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!