Ha olyan kis mennyiségű (2 giga alatt) adatot akarok biztonsággal tárolni, ami állandóan akár naponta többször módosul (fejlesztés alatt álló program s adatbázis fájl ami szintén naponta többször módosul) akkor hogyan érdemes tárolni?
Nem az olvasás elleni adatbiztonság a fontos hanem, hogy ne vesszen el.
Itt kérdeztem nagy mennyiségű adatra ugyanezt:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..
de ugye 2 giga alatt kicsit más a helyzet s abból is más, hogy naponta többször módosul.
jelenleg úgy oldom meg hogy ssd-vel(laptopon fejlesztem) szinkronizált felhőn van mely más asztali gépeken is szinkronizálja automatikusan folyamatosan így egyszerre több helyen is ott van, valamint néha (hetente) elmentem néhány pendrájvra is. De több hdd elég drága lenne 2 gigáért.
Ajánlotok szakmaibb megoldást?
A raid HDD 2 giga alattira furcsán hangzik, és az se megoldás hogy naponta vagy hetente egy(több több helyen de ez részletkérdés) polcon levő HDD rácsatlakoztatok s rámentem. vagy ezt kellene tennem a pendrájvok helyett? Vennem kéne még legalább 2 hdd-t? És ha igen mekkorát ha csak 2 gigánál kevesebbről van szó?
Pendrive-nál és ingyenes felhőnél nem lesz olcsóbb.
Annyit lehet esetleg , hogy USBs routerre kötöd a pendrive-t és akkor hálózaton kényelmesebb lehet menteni.
Ugyanakkor szeretném jelezni, hogy a szinkronizációs eljárások nem backupok . A backup véd a véletlen törlés esetén, minimum a fájl egy korábbi változatával.
A backupot nem ismerem utána nézek, mi az. Igazából nem véletlen törlés ellen gondoltam az egészet hanem meghibásodás miatti adatvesztés miatt, de ha már szóba jött akkor érdekel mi ez amiről írsz.
De akkor ezekszerint alapvetően jól teszem amit teszek s nem nagyon lehet szakmaibb.
"
Annyit lehet esetleg , hogy USBs routerre kötöd a pendrive-t és akkor hálózaton kényelmesebb lehet menteni. "
Ezt nem értem, mitől kényelmesebb? és akkor ha igy teszem látja az összel otthon levő gép?
1; Dropbox, Idrive, Gdrive, MicrosoftOne, az összes ilyen az felhő. Ilyen rendszerekben az adatvesztés esélye szinte nulla.
2; Backupot nem kell túlmisztifikálni. Adott időközönként készítesz egy mentés a fájljaidról, legtöbbször tömörítve. Ezeket a mentéseket csak baj esetén használod, akár ha te véletlenül töröltél valamit.
3; Azért kényelmesebb az USBs routerre kötött pendrive, mert az mindig eléred, így folyamatosan lehet rajta egy másolat. Akár távolról is, hasonlatos a felhőhöz, lehet automatizálni a mentéseket pl minden vasárnap 22:00. És igen, természetesen más is láthatja a pendrive-t, aminek hálózati hozzáférését jelszóval lehet kezelni.
Ezekből a felhőkből van olyan ami képes csak pendájvról szinronizálni?
Mivel csak SSD van a laptopon azt nem használnám napi szinten változó adatok ujrairására, ha nem muszáj, főleg ha egy nagybiztonságu felhőre is van szinkronizálva. Inkább több felhőt is használnék egyszerre.
1; Szerintme túltolod, hogy több felhő, de a te dolgod.
2; Alapvetően bármelyik jó lehet, szokták engedni a célmappa választását, ergo lehet pendrive is. (persze a betűjelekkel lehet gond)
3; Nem kell félteni az SSD-t, így is 5ször elfog avulni mire tönkremegy...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!