Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség! Security Central...

Segítség! Security Central frász! Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egyszerűen ez a "vírusírtó" egyik napról a másikra megjelent a programok között, és elkezdett vírusokat keresni. Kapásból kihoz vagy 6 trójait, de kitörölni nem engedi őket, hanem pénzt kér, meg bankkártya számot. Mondom jó, nekem ilyen vírusírtó nem kell. Uninstall nincs. Remek. Megyek a sajátgép/programok és szolgáltatásokba, nincs a progik között. Maniálisan törölném, de meg van nyitva, és nem engedi. Zárnám be, de ez a hülye szar egyfolytában visszapofátlankodja magát a képernyőre. Ráadásul 5 másodpercenként kiír a tálcáról ilyen hibaüzeneteket mint: "firefox.exe can not start" Több program el se indul (pl ugye a firefox) IEn utánna néztem, ez biza vírus. Az eddigi vírusírtóm meg gondolom egy nagy darab kaki lehet, ha ezt nem tudta kiszűrni.

Most hogyan töröljem le ezt a Security Centralt?


2010. ápr. 15. 20:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*manuálisan akart lenni, bocs, rohadt ideges vagyok.


(omg maniálisan xd)

2010. ápr. 15. 20:21
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első találat szerint:


Security Central.exe systemdb.exe

Ezeket zárd be a feladatkezelőben (ctrl+alt+del folyamatok fül)


HKEY_CURRENT_USERSoftwareAvScan

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun "system "

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionRun "Security Central"

Ezeket töröld (start/futtatás írd be regedit, és keresd ki)


Security Central.exe systemdb.exe Security Central.lnk

Ezeket töröld


c:Documents and SettingsBleepingStart MenuSecurity Central

c:Program FilesSecurity Central

Ezeket is töröld


Ezután tedd fel az Avast! vírus-írtót, és futtasd át rajta (bootidejüleg, ez automatikus, mikor feltelepítetted és az újraindításra kapcsoltál a telepítés végén)

2010. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző válaszolónak biztos igaza van, én is éjszakákat vírusirtottam ezzel a módszerrel. De mondhatom, aki nem jártas benne, hozzá se fogjon, ez nem sima felhasználónak való feladat.

Szerintem szedj le a netről egy nod32 próbaverziót, az majd rendbeteszi a gépedet. Futtass egy teljes (nem csak c, hanem minden drive) ellenőrzést. Egy hónapig ingyenes, nálam évek óta hibátlanul működik.

www.eset.hu

2010. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszer régen egyik ismerősömnek is volt ilyen vírusa. Ott nem engedett egyeltalán telepíteni, úgyhogy nem biztos, hogy a nod-ot majd felengedi (bár én Avast-ot próbáltam, azt nem engedte, meg úgy általában semmit, illetve futtatni sem engedte). Ha nem sikerül telepíteni, akkor próbáld meg a csökkentett módot (F8 induláskor), ott próbáld telepíteni.
2010. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
ezt hívják álvírusírtónak. Trójai hírből nincs, maga a progi a nagy rákette fene.
2010. ápr. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezzel nekem is meg gyűlt a bajom. Egy fórumon találtam egy progit ami direkt ennek az eltávolítására való. De ehhez csökkentett módban kell indítani a gépet. Akkor el tudod indítani és szépen lepucolja azt a fost.
2010. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
eszednél vagy?nemtudod újrarakni?
2010. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
tulajdonképpen egy rejtőzködő nyavaja.keres emailben
2010. ápr. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez egy hamis virusirtó, maga a virus.
2010. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szoktátok írni: a Google a barátod, keress ott. Most viszont a Google kilistázza és ajánlgatja ezt a hamis vacakot! Vigyázzatok. Kizárólag a Mozilla Firefox WOT kiegészítője jelzi piros körrel a veszélyt.

Vírusírtót KIZÁRÓLAG megbízható oldalról szabad letölteni, pl. www.letoltes.prim.hu, www.chip.hu, www.szoftverbázis.hu.

2010. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!