Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek igaz ez a Facebook...

Szerintetek igaz ez a Facebook kalózos hír miszerint ellopják az adatokat és csinálnak egy új facet?

Figyelt kérdés

Engem például bejelölt Boros Tamás az Essemből és bűzlik róla,hogy kamu face de azt nem tudom,hogy ennek bármi kőze lenne-e hozzá.


Ui:elnézést ha rossz kategóriába írtam.



2016. jún. 20. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktak néhányan kamu profilokat létrehozni más emberek nevében (különösen hírességekről). Aztán ezeket jelenti az illetékes a facebook felé (különösen a hírességek), és törlik a profilt.
2016. jún. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

nekem ellopták a facebookom és átírták valaki más nevére. még szerencse hogy vissza tudtam szerezni.


De a jelszót is elvitték az emailel együtt, amit végképp nem értek, mivel nem használok semmilyen alkalmazást, vagy ilyen hülyeséget ami esetleg adatot lopna. Viszont ezt az email + jelszó kombót mindenhol bepróbálták ahol csak tudták.

2016. jún. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem használsz? Egy keyloggert bármikor bekaphat az ember, ha figyelmetlen, vagy ott a phishing, vagy feltörtek egy kevésbé védett site adatbázisát, és a kinyert adatokból fel tudták törni a facebookod, vagy az e-mailed. Esetleg ismerős tette, aki vagy elleste a jelszavad, vagy valahogy kitalálta. Sok minden lehetséges.
2016. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ismerős nem tehette. Másrészt pedig használok vírusírtót, malware irtót és még spybotot is.


Ennek ellenére egyik este hajnali 3-kor valami amerikai kontinenses nővé alakult a profilom úgy, hogy kitöltötte az adatokat. A nevemet se tudtam visszaállítani csak email alapján mert ugye 60 naponta csak 1x engedi amit ő felhasznált.


Szóval ilyenek nincsenek a gépemen, a feltünő az volt, hogy semmi máshova nem jutott be, csak a Facebookra. Illetve visszafejtette az ottani jelszavamat, így jutott be a régi paypalra.


Oda, ahova 3 éve be se nyúltam és nem is használom. Az új paypalt amit meg naponta használok, nem érte "támadás", se az email címeimet se semmit.

2016. jún. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!