Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a baj a Chrome-mal?

Mi lehet a baj a Chrome-mal?

Figyelt kérdés

Netezek, meg szavakat tanulok franciából online, aztán a Microsoft Security Essentials kiírja, hogy a számítógépet megtisztította a veszélyektől (az észlelet elem: Trojan:Win32/Colisi!rfn). Aztán a chrome bezáródott, utána magától megnyitotta magát, a lapok megmaradtak, aztán megint bezáródott. Mikor megnyitottam, utána még párszor eljátszotta velem, most jó, de jönnek ilyen felugró reklámok (még most kérdés írás közben is). Megnéztem a bővítményeket, és valami Cite This For Me Web Citer bővítményt ír ki, amit soha nem töltöttem le.

Már egy héttel ezelőtt teljes vizsgálatot végeztem a Microsoft Security Essentials-zal, és arra emlékszem, hogy ugyanez a trójai volt, mint most, pedig akkor eltávolítottam. Egy héttel ezelőtt futattam még a SUPERAntiSpyware programot is, az is talált valami káros fájlokat és töröltem.

De nem csak előzőhéten volt ugyanez, már egy pár hónapja megismétlődik egy hét után, hogy "megtisztítottam" a számítógépet.

Windows 7 Ultimate 64 bit.


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2015. aug. 10. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aztán a vírusírtó...


Tedd fel ESET Nod 32-t.

2015. aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hecvid ***** válasza:
100%

Vagy a vírus irtóid nem elég jók a feldatra, vagy nagyon jó vírust fogtál ki, vagy valamelyik oldal/program, amit használsz hozhatja újra és újra vissza ezt a vírust.



1. Törölj ki minden gyanús/ismeretlen bővítményt.


2. Vezérlő pult Programok eltávolításánál, keress olyan gyanús, gyakran saját ikonnal nem rendelkező programot, amit nem ismersz, net te tettél fel, és esetleg az is jó volna, ha megnéznéd a telepítés dátumát, mert lehet, hogy a aból rájössz, ha magától/soron kívül mászott fel a gépre.

!!!Mindenképpen bizonyosodj meg róla, hogy nem valami fontos rendszer filet törölsz ki!!!


3. Töltsd le, és futtasd az Anti-Malware-t és futtasd le. Az kifejezetten jó ilyen teről összeszedett reklámokat dobáló vírusok ellen, ha jól tudom. (olyat is megtalál néha, amit a normál vírus irtó nem, legalábbis nálam így volt)


Ezután még egyszer ellenőrizd a programokat és a bővítményeket és ha minden rendben, akkor szerintem meg kellett hogy szabadulj a problémától, eltéve, hogy nem valami általad gyakran használt oldalról jön, mert akkor nem tudsz mit csinálni.

2015. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kipróbálom a amiket ajánlottatok! Majd mondom az eredményt! Addig is ment a zöld!
2015. aug. 10. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írta az első tegyél fel 1 normális antivirust mert az MSE egy nagy sz@r.
2015. aug. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Online scannert futtass le:

[link]

2015. aug. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most minden olyan eddig mint régen! Nagyon köszönöm a segítséget! Az utolsó kettő is megkapta a zöldet!
2015. aug. 12. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!