Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Áramingadozásra megoldást...

DDDspiler kérdése:

Áramingadozásra megoldást nyújt a szünetmentes táp a számitógéppnek?

Figyelt kérdés

Ingadozáskor állandóan ujraindul a géppem, ezt szeretném valahogy kiküszöbölni. A konfigom:

Táp: chieftec gps-750

alaplap: asus M5A97 le R2.0

proci: AMD FX6300 6mag 3.5 ghz

gpu: Geeforce gtx650 ti boost 2gb192bit

Ssd: 120gb kingston

hdd: samsung 500 gb

dvd rom: lg



2015. márc. 16. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, pont ez a lényege, és nagy átlagban úgy 5 percet bírnak hálózati áram nélkül, nyilván márkája és akkuja válogatja. Zselés akkujú az dupla annyit, vagy 2x gyorsabban töltődik.
2015. márc. 17. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es az ilyen kis mikroáramszünetekre is megoldás a szünetmentes táp? az az igazság hogy a szomszédaimben állandóan heggesztenek, és emiatt ugrál az áram, és szeretném megelőzni hogy a géppemben valami alkatrész kifüstöljön. milyen szünetmentest tudnátok ajánlani a konfigomhoz ami biztosan megfelel?
2015. márc. 17. 07:09
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen megoldás a pillanatnyi áramszünetre is, viszont abból ítélve, hogy tegnap én írtam először, sztem itt senki se fog ajánlgatni és sajnos én sem tudok. Ha igazam van akkor rendesen utána kell olvasnod, hogyan működnek és melyik éri meg, a márkát pedig vásárlói vélemények alapján valahogy megválasztani.


Ennek a konfignak most baromi nagy túlzás amúgy a 750 wattos táp, egy minőségi 450 - 500W körüli elég lesz.

2015. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, a mikro áramszünetekre is tökéletes.

Nekem ami van itthon, az ha a bemeneti fesz 223V alá megy, akkor "rásegít", és felemeli 230V-ra, és ha több mint 238V, akkor leveszi 230V-ra.

Ilyenem van: [link]

Ezzel a gép monitorral együtt(21,5" lcd) netezéssel, kb 10 perc után hibernálja a gépet(programmal beállított akksi 40%-ánálá).

2015. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lajos54 ***** válasza:

Millió félét lehet kapni, néhány példa:

[link]


Azt neked kell eldöntened, hogy igényeidtől és pénztárcádtól függően melyik felel meg.

A terhelhetőséget úgy érdemes meghatározni, hogy maradjon némi tartalék.

Vannak egyszerűbbek, szinte semmi plusz szolgáltatással, de létezik olyan is, ami meghatározható hosszúságú áramszünet esetén még a számítógépet is le tudja állítani.

Ami mindegyiknél egyforma, hogy használatukkor képesek áthidalni az ingadozásokat, bizonyos szintű zavarvédelmet is biztostanak, és az áthidalási idő bőven elegendő arra, hogy áramkimaradás esetén még legyen idő elmenteni az éppen folyamatban lévő munkát, majd leállítani a gépet.

2015. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. na ittvan például ez: [link]

szerintetek ez elbirná a géppemet? nem értem ezeket a tulajdonságokat:

Típus Line-interaktív

Látható teljesítmény 800 VA

Valódi teljesítmény 480 W

van még online meg ofline is, ezek mire szolgálnak? bocs ha hülyeségeket kérdezek.

2015. márc. 18. 11:59
 7/9 anonim ***** válasza:

érdeklődj itt utána

[link]

nekem is ők segítettek annó

2015. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor most kérdezek egy másikat! Ki milyen UPS-t vásárolna a már fent leirt konfigomhoz? (a táp chieftech 700wattos, tévedtem hogy 750)
2015. márc. 20. 23:56
 9/9 László Próféta válasza:

2010-ben vettem egy FSP 850VA szünetmentes tápot, és 8 áramszünetet védett ki, ezzel megspóroltam 6 merevlemez árát. Sajnos a 9. áramszünetet már nem védte ki, mert meghibásodott, és amikor is lemértem 7 Ampert "zabált" az akkumlátorként üzemelő szabályozható tápomról terhelés mentesen. Ami egyszer elromolhat, az sajnos el is romlik.

De ami tény hogy az FSP nagyon sokáig kitartott.

2016. jún. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!