Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Notebook hőmérsékleti határok?

Notebook hőmérsékleti határok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég kaptam egy Dell notebook-t. Jelenleg nem vagyok egyetemen, helyette napi szinten nyelveket tanulok, filmnézés, facebook. Az intenzív nyelvtanulást úgy értem, hogy napi legalább 5-6 óra csak azzal telik el nekem. A többin vagy facebook, filmletöltés hasonlók. A lényeg, hogy gyomrozom a notebook-t rendesen. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi az a normál hőmérsékleti tartomány, aminél már esetleg szükséges egy hűtőpad? Meddig normális egy notebook hőmérséklete?


Dell Inspiron 15 3000 series 3542

Intel Core i5-4210U 1,70 GHz 2 magos

8 Gb RAM

Nvidia Geforce 820M 2Gb

1 Terrás


Lehet alaptalan a félelmem, de mivel sokat használom így és mivel nem túl régi, szeretném megelőzni a későbbi bajokat.


Köszönöm szépen a segítséget!!!


2014. okt. 22. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én gépem hőmérséklete 40 fok körül szokott lenni inaktív állapotban, ami egy VLC és egy utorrent futtatásából áll, ha netezek, vagy filmet nézek, akkor 50-55 fok körül szokott lenni, játékkal feltoltam már 90-95 fokig is, akkor már hűtöm, de 60-70 fokig nem szoktam foglalkozni vele.

Az nem gyomrozás egy gépnek, ami Te csinálsz vele. Én heti szinten telepítek rá másik OS-t, játszom elég sokat, képeket szerkesztek, stb.


3 éves Asus K53SV, és nem volt még semmi baja.

Bekapcsolva: 1667 alkalommal

Üzemidő: 15586 óra


Ha terhelés nélkül 60 fok körül lesz, akkor már érdemes elvinni egy szervizbe kitisztíttatni.

2014. okt. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Milyen programot tudnál ajánlani, amivel mérni tudom a hőmérsékletet? Speedfan valamiért nem indul el, ledob, pedig Win8 64 bit van a gépemen.
2014. okt. 22. 23:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Én Core Temp-et használok. Amúgy meg ha hallom, hogy nagyon pörög a ventilátor, akkor rásegítek hűtőpaddal. És érezni is lehet azt, ha már nagyon meleg.
2014. okt. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2014. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket.


Olvastam itt a gyakorikérdéseken, hogy a dell notebook, ha nem jót fog ki az ember, akkor korához képest hamar túlmelegszik, azon kívül jóval érzékenyebb is a nem megfelelő hűtésre, bár ez szerintem minden notebook-ra érvényes. Lehet inkább beszerzek egy hűtőpad-t is, az a biztos.


Illetve azért fél évente ajánlott megnézni, hogy a hűtőrendszere milyen állapotban van a porra gondolván. Elvileg én, mint laikus, ha számítógépekhez értő személyt megkérem, hogy megmutatja a portól való tisztítást és pasztázást, akkor én is megtudom csinálni vagy jobb ha hozzá sem fogok?


Mert ezt a notebook-t már szeretném normálisan kezelni, jól karbantartani. Illetve nem szeretném sűrűn szervízbe hordani.

2014. okt. 23. 08:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy hűtőpad beszerzése semmiképp nem árt, de nem hinném, hogy ilyen használat mellett szükség lenne rá.

Elvileg meglehet házilag is oldani a tisztítást, de én még nem próbáltam, mert nem volt rá szükség. 3 évesen is tökéletesen hűt. Én nem aggódnék a helyedben.

2014. okt. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönök szépen mindent!!! :)
2014. okt. 23. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!