Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Elfelejtett HDD jelszó!?

Balaasd kérdése:

Elfelejtett HDD jelszó!?

Figyelt kérdés

Üdv!


Olyan problémám lenne hogy beállítottam a biosban HDD jelszót majd ezt sikeresen el is felejtettem, És ugyebár még újratelepíteni se engedi a gépet, meglehet oldani a CMOS kiszedése nélkül? Próbáltam már azt hogy megkeresem a bios-t és újrarakom de amit a számítógép honlapján találtam az *.exe-be van és azt nem tudja kezelni, próbáltam azt is hogy csak simán átírom totalcommanderben *.bat-ra a kiterjesztést de ez sem segített..


A segítségüket előre köszönöm! A fent említett gép pedig egy Packard Bell EasyNote LE69KB



2014. okt. 8. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Vedd ki az elemet és a sarukat érintsed össze 40 másodpercig
2014. okt. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 csacsi2 ***** válasza:

némi fogalomzavart érzek...

"CMOS kiszedése"

"megkeresem a bios-t és újrarakom"

"*.exe-be van és azt nem tudja kezelni"...

Ez utóbbi (exe)esetleg arra szolgál hogy kiírja flash -meghajtóra a biost, amiről boot-olva frissítheted azt.

Inkább írd le hogy pontosan miben, mit és hol állítottál el! BIOST nem tudod kiszedni, max resetálni (alapra állítani), de nem vagyok biztos hogy te a bios-ban jártál.

2014. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 csacsi2 ***** válasza:

Packard -nak van helyreállító managere. Valószinü azzal vissza tudod állítani ha elállítottál valamit pl a fájlrendszer biztonsági beállításokban:

Packard Bell Recovery Management

[link]


magyar leírás: [link]

2014. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hiren's boot-ot letöltöd, kiírod cd-re és arról bootolsz. Módosíthatod, eltávolíthatod a jelszót.
2014. okt. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

csacsi2:


1. cmos kiszedése: olvastam egy olyat hogy magát a cmos chipet kell kiszedni és akkor a bios elfelejti a beállításokat és vissza áll gyárira


2: Megkeresem a biost és újra rakom: Keresek egy a géphez való bios fájlt és frissítem a biost hogy visszaálljanak a beállítások

3:*.exe-be van és azt nem tudja kezelni: 1 fájl volt ami exe tehát egy olyan bios frissítő volt ami windowsról megy, és nekem olyan kell ami dosból megy és ugye a dos az a bat formátumot tudja kezelni és azért próbáltam meg csak "átnevezni" bat-ra mert az exe-t bat-ból "konvertáljáKk"

4.Én pedig teljesen biztos vagyok benne hogy a biosban jártam mert nem egy utolsó tudatlan szar vagyok,köszönöm a segítséged

2014. okt. 8. 18:26
 6/6 csacsi2 ***** válasza:

cmos az alaplap része. Ne szedd szét!

Biost esetleg frissíted. Amiről te beszélsz windows alol uefi bios frissítő. nem csak olyan létezik keress rá ha nagyon akarod, de szükségtelen és csak további problémát okoz ha nem sikerül! Mivel a normális bios ROM fájlt bootolhato flash ra kell formázni ezért a gyártók adnak ki programot (exe-t) amit csak el kell indítani és megírja neked a pendrive-t bootolhatóra hogy csak használni keljen! Windows alol nem frissítünk akkor sem ha lehetséges!

Fájlkiterjesztést meg hiába írod át attol a fájl nem fog átalakulni! bat fájl (batch)egy egyszerü szövegfájl, win. rendszerekben a parancssort (cmd) futtatja az ott megírt paraméterekkel, (parancsokat futtat).

tudásod meg nem tudom felmérni annyiból amit a kérdésben leírtál, nem cseresznyéztünk együtt. Ezért kértem legalább pontosítsd hol jártál, mit állítottál el! Fájlrendszert és teljes merevlemezt többféle képpen lehet titkosítani hogy a windows nem is fogja látni! magát a merevlemez adatokat titkosítod! Biosba belépést F2 gomb lenyomásával indításkor éred el semmi köze az operációs rendszerhez!

2014. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!