Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » IP cím lenyomozható email...

IP cím lenyomozható email alapján?

Figyelt kérdés
Ha küldök egy e-mailt, le lehet nyomozni, hogy melyik IP című számítógépről lett elküldve?

2014. szept. 26. 11:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

N.E.M


Return-Path: <noreply@xfree.hu>

Delivered-To: power2014@freemail.hu

Received: (qmail 97578 invoked by uid 151); 24 Sep 2014 21:18:21 +0200

Received: from napoleon.vietnamfree.com (HELO mail55.vietnamfree.com) (195.228.152.232)

by fmx00.freemail.hu with SMTP; 24 Sep 2014 21:18:18 +0200


Levél forrásának megtekintése


De magát a számítógépet nem tudod beazonosítani!

2014. szept. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ahamm, tehát egy "kamu" emailról küldök valamit, akkor nem lenyomozható, hogy ki küldte valójában (számítógép alapján). Köszönöm!
2014. szept. 26. 11:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen
2014. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kamu esetén sem.

Mivel szerverek küldözgetik szervereknek az e-maileket.

Akkor is, amikor pl. a GMailben küldesz egy levelet.


Az adott szerveren belül valószínűleg visszakövethető, de oda külső ember nem igazán fog betekinteni, és ki sem fogják adni akárkinek. Illetve egy IP címmel sem lennél előrébb, mivel arról pedig csak a megfelelő internetszolgáltatónak vannak információi (pl. adott időben ki használta). Ezt szintén nem adják ki akárkinek.


Szerintem eléggé "lehetetlen küldetésnek" tűnik, bár nem tudom, hogy egy magyar bíróság pl. kikérhet-e ilyesmi információkat mondjuk a Google-től.

2014. szept. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy a magyar (vagy bármilyen) hatóságokkal együttműködik még egy ilyen hatalmas cég is, mint a Google. Nem érdeke, hogy bűnözők használják a szolgáltatását.
2014. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazad lehet. De szerintem abban egyetértünk, hogy elég komoly indok kell ahhoz, hogy ez a folyamat elinduljon.
2014. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bűnöző, csak a gépemről el lett küldve egy névtelen feljelentés. A feljelentett személy személyesen ismer, ezért meggyőződése, hogy én tettem és nyilvánosan rágalmaz sérteget, egyéb indokokkal is. Emiatt rendőrségre szeretnék fordulni. Viszont, ha kiderül, hogy az én gépemről ment az e-mail, akkor hiába nem én küldtem, a bizonyíték az ő kezében lesz. Ezért kérdeztem, hogy utána nézhetnek e.
2014. szept. 26. 12:32
 9/11 A kérdező kommentje:
Bár hiába derül ki, a nyílvános sértegetés és rossz hír keltése akkor is büntetendő, de ettől függetlenül nem szeretném, ha kiderülne, mert nem én küldtem, csak a gép az enyém.
2014. szept. 26. 12:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Azét annyira ne jelentsétek ki, hogy tuti nem,

Webes felületről egy e-mail fiókból (pl google, freemail) nem valószínű. Ugyanakkor ha asztali klienssel dolgozol, akkor bizonyos esetekben benne lehet a gép IP címe is a levél forrásában, aki az első SMTP szervernek eljuttatta a levelet.

2014. szept. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!