Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy tüntessem el a laptopomró...

Adrian0312 kérdése:

Hogy tüntessem el a laptopomról a vírusokat?

Figyelt kérdés
Eset Smart Security van jelenleg fent és lefuttattam egy vírus keresést (optimizált ellenőrzés) .. bekerült egy-két vírus a karanténba .. ott kell még valamit csinálni, hogy eltűnjön a gépről a vírus vagy elég ha ott van bent ?
2014. szept. 2. 10:26
1 2
 1/13 csacsi2 ***** válasza:
elég ha ott van, de csak a helyet foglalja így "törlés a karanténból" -t választva eltűnik a gépedről.
2014. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ott már szuper helyen van,semmit nem kell már vele csinálnod,
2014. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Az miért van, hogy a statisztikánál 40 fertőzött objektumot jelez, de csak 26-ot rakott be a karanténba? amikor volt rá lehetőségem egyből arra nyomtam, hogy a karanténba rakja az összeset..

2014. szept. 2. 10:41
 4/13 csacsi2 ***** válasza:

gondolom már a vírus rajta volt mikor telepítetted az vírusírtót. Ez nem szerencsés. Minden esetre a keresőmotr beállításánál, futtass újabb ellenörzést teljes beállítással:

[link]

amennyiben már fel volt telepítve ellenőrizd a fájlrendszer védelem beállításait (heurisztikus védelem)!

[link]

veszélyes,ghyanus ,kéretlen alkalmazások felismerése

[link]

2014. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 csacsi2 ***** válasza:

állítsd be az automatikusan megtisztít -ra akkor nem kérdez. Az egyébként azért bvan mert amit sikerül megtisztítani az már vírusmentes lesz. Csak azokat karanténozza amiket nem lehetséges megtisztítani.


futtasd le mégegyszer a javasolt beállításokkal.

2014. szept. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
keresőmotor beállításánál nekem csak 2 opció pipálható ki .. Rendszerindítási szektorok és Futtatás közbeni tömörítők !
2014. szept. 2. 11:00
 7/13 A kérdező kommentje:
a többit beállítottam ! ma járt le az avast, ezért tettem fel most az eset smart security-t.. amikor elsőre futtattam a vírus keresést akkor kb 2-2,5 óráig csinálta... most kitöröltem a karanténból a 26 fertőzött fájlt és kb 2 perc alatt futtatja újra és nem talál semmit !
2014. szept. 2. 11:04
 8/13 A kérdező kommentje:
most megint futtatom és ismét elég lassú .. lassan 10 perce megy...
2014. szept. 2. 11:10
 9/13 csacsi2 ***** válasza:

sajnos a vírusok egyik fő célpontja a vírusírtók kiiktatása. ezért nem jó vírusos gépre telepíteni vírusírtót. Legtöbb esetben a már fertőzött gép, vírusírtó futtatása után sem lesz ugyanaz, mivel ha rendszerfájlokat nem tud megtisztítani csak törölni, az instabil rendszerhez vezet. Így az egyetlen megoldás az újratelepítés marad. Ez legalább is a leggyorsabb, mert felkutatni többszörös fertőzés után az összes hibát, lehetetlen feladat, még egy profinak is heteket vesz ígénybe.

Mielőtt újratelepíted, 2 lehetőséged még marad. A védett fájlok helyreállítása parancssorból

Futtatásba írd cmd

parancssorba: sfc /scannow

Telepítőlemezre szükség van


Másik hogy újratelepítéskot válaszd a számítógép javítása -t, de előtte a fontosabb adatokat mentsd ki lemezre.

2014. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 csacsi2 ***** válasza:
10 perc az nem sok nekem kb 30-45 perc full beállítássa ~400Gb lemezterülettel (80% kihasználtságon)
2014. szept. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!