Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kicselezhető a keylogger? Az...

Kicselezhető a keylogger? Az alábbi elmélet működik?

Figyelt kérdés

Ha online vásárolsz, akkor a bankkártya adatainak beírása közben a valódi számok közé kamuszámokat is be lehet írni. Majd a kamuszámokat kitörölni, de úgy, hogy közben a kurzort egérrel is mozgatjuk, nemcsak billentyűzettel.

A keylogger csak a billentyűmozgásokat képes követni. Az egeret nem. Így nem fogja tudni, hogy számok közül melyik a helyes, és melyiket törölted ki. A hacker egy használhatatlan számsort fog megkapni, ami ráadásul hosszabb, mint a valódi bankkártya adatai.

Persze látszik majd a log-ban, hogy sűrűn nyomkodtad a backspace gombot, csak épp nem lehet tudni, honnan töröltél, mert a kurzor helyét egérrel változtattad.



2014. aug. 26. 16:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

hypno-nak:

ok, neked tényleg nincs szükséged további trükközésre :)

2014. aug. 26. 20:12
 12/15 anonim ***** válasza:
#11 Én egyszerűen csak nem vagyok hajlandó úgy élni az életemet, hogy rettegek kevéssé valószínű dolgoktól.
2014. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lehet trükközni, de ha csak a lehetősége merül fel, hogy a gép nem tiszta, miért használnád bármilyen személyes adat közlésére? Különösen nem pl. bankkártya információkra. Tehát ha az elméleted helyes is, eleve hibás helyzetből indul ki, olyanból, amit épeszű ember nem idéz elő.


Egy gmail jelszó (ha máshol nem használod) még akár be is áldozható, feltéve, ha a kétlépcsős azonosítás be van kapcsolva, ez esetben ugyanis a lelopott jelszóval önmagában még nem ér semmit, mert a telefonodra küldött egyszeri azonosítóval (tehát ha azonnal próbálná másik gépen, az nem menne, Te pedig azonnal tudomást is szerzel arról, hogy érdemes jelszót váltani, persze nem ott, ahol vagy) nem fog tudni bejelentkezni. De ez is csak akkor igaz, ami baromi ritka: egy jelszót csak egy szolgáltatáshoz használsz.

2014. aug. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én próbálgattam keyloggereket. A jobbak az egérkattintásokat is veszik, nem tudod átverni. A legjobb az SMS-azonosítás, azt hiába logolja, nem tudja használni.
2014. aug. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Futtatásba beírod: osk és voala virtuális billentyűzet, ezt nem látják a keyloggerek.
2014. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!