Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kicselezhető a keylogger? Az...

Kicselezhető a keylogger? Az alábbi elmélet működik?

Figyelt kérdés

Ha online vásárolsz, akkor a bankkártya adatainak beírása közben a valódi számok közé kamuszámokat is be lehet írni. Majd a kamuszámokat kitörölni, de úgy, hogy közben a kurzort egérrel is mozgatjuk, nemcsak billentyűzettel.

A keylogger csak a billentyűmozgásokat képes követni. Az egeret nem. Így nem fogja tudni, hogy számok közül melyik a helyes, és melyiket törölted ki. A hacker egy használhatatlan számsort fog megkapni, ami ráadásul hosszabb, mint a valódi bankkártya adatai.

Persze látszik majd a log-ban, hogy sűrűn nyomkodtad a backspace gombot, csak épp nem lehet tudni, honnan töröltél, mert a kurzor helyét egérrel változtattad.



2014. aug. 26. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor működhetne szerintem, ha tudnád, hogy keylogger van a gépen... De a keylogger lényege pont az, hogy ne tudd.
2014. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Feltételezem, hogy a gép össze-vissza van fertőzve, vagy éppen egy nyilvános gép. Az is lehet, hogy csak a Gmail fiókomba akarok belépni egy netkávézós gépról. Akkor ugyanígy "elmaszkolhatom" a jelszavamat és login nevemet is. Jó lenne tudni, hogy ez hatásos.
2014. aug. 26. 17:03
 3/15 anonim ***** válasza:

A bankkártya adatait látod beírás közben (nem úgy mint a PIN kódot).

A legegyszerűbb keylogger szoftver is tárolja a képernyő minden változását, és naplózza.

Szóval ezt bebuktad.

[link]

2014. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Találékony ember vagy, nem rosz, tetszik! :-)


Szóval mivel a keylogger a billentyűleütést érzékeli, én megpróbálnám a helyedben azt, hogy beírnám a jelszavamat, de mondjuk felcserélve az elejét a másik felével... (vagy variálhatod is) ...ezután egérrel kijelölném az egyik felét, majd kivágnám (de azt is egérrel: helyi menü(jobb egérgomb)) vagy megfognám és átmozgatnám a másik felére... :-)

2014. aug. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Használj linuxot, sokkal kisebb a valószínűsége a keyloggereknek.
2014. aug. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A linket még nem néztem meg, amit betettél. De mégis hogyan tárolja a képernyő minden változását? Azt csak úgy tehetné meg, ha video készülne a képernyőről, vagy legalább 1 kép másodpercenként. Ha készül, akkor tényleg bebuktam az elmélettel. De a csillagos jelszavaknál működhet ezek szerint.
2014. aug. 26. 17:16
 7/15 A kérdező kommentje:

Azóta megnéztem a linket:

"A megadott időközönként elmentett képernyőfelvételeknek köszönhetően..."

Szóval azért így nagy eséllyel lemaradhat a kulcsfontosságú képről.

2014. aug. 26. 17:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire szántad elméletinek a kérdést, de a gépemen soha semmilyen körülmények között nem lehet keylogger, mert én telepítem és én védem le.


Más gépéről nem vásárolok online és nem is bankolok.

Netkávézóban sem vásárolok és nem bankolok.


A netbankba belépéshez egy egyszer használatos sms kód szükséges és komolyabb tranzakciók jóváhagyásához is.

Ha ezek után egy hacker mégis vásárolna a számlámról, az ügyes gyerek, de mivel sms érteítést kapok minden pénzmozgásról, azonnal jelezném a bankom felé. Ők tudják kinek kell szólni, hogy valaki a tilosban egerész.

2014. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

hypno-nak válasz:

Az online bankügyintézés a saját bankomnál az tényleg biztonságos, mert közbe van iktatva a mobil, és az egyszer használatos jelszó.

A netes vásárlással lehet könnyen visszaélni. A családomban épp most történik egy ilyen eset. Persze, a banki kivizsgálja, hogy ki vásárolt a kártyával, és utána ESETLEG kártalanításra is hajlandó. De ez állítólag 180 napig is eltarthat. Nagyobb összegnél ez elég kellemetlen lehet. Amikor SMS-t kapsz, hogy vásárlás történt, akkor a pénzed már nincs meg, és kezdhetsz futni utána. :(

2014. aug. 26. 18:59
 10/15 anonim ***** válasza:
#9 PayPal, egy virtuális bankkártyával, külön feltöltött egyenleggel?
2014. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!