Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Megbüntetnek ha nem eredeti a...

Megbüntetnek ha nem eredeti a windows? Mire számitsak?

Figyelt kérdés
2 hónapja raktam újra a gépet, most pedig kiirta, hogy a windows nem eredeti, véletlenül bekapcsolva hagytam a frissitéseket. Köszi a válaszokat elöre is.
2014. aug. 1. 23:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Frissítések nem a vírusoktól védenek!

pár kritikus programozási hibát javítanak, amit kihasználhat pár vírusos program. (pl. program/vírus futtatása HTML+JS -ből, így terjednek a CryptoLocker vírusok.)

ezen felül pl. rendszerhibákat javítanak még, ami a szoftveres rendszerösszeomlásokat javítja.

Ezért szoktam várni 1-2 évet új Windows beszerzésével, hogy elkészüljenek a javítások, és ne omoljon össze random.

2014. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
83%

Pontosan. A frissítések nem pótolják a vírusirtót. Igazából a vírusirtó felesleges, ha óvatos az ember. És ahogy az előző válaszoló is említette a frissítések egy része stabilitást javítja, bár személy szerint nekem a stabilitással az utóbbi Windows verzióknál (7, 8, 8.1, 8.1 update) nem volt gondom, inkább a driverek stabilitásával volt gond. Ha nem stabil a Windowsod, akkor én a hardware körül keresném a problémát.

A tuti megoldás tehát a bekapcsolt frissítések + vírusirtó, és az sem árt, ha a gép nem közvetlenül csatlakozik az internetre, hanem pl. router "mögött" van. Persze a router firmware-ját is frissíteni kell. (Bár személy szerint úgy gondolom, hogy ha ez nem történik meg, az átlag felhasználók még akkor is jóval nagyobb biztonságban vannak, mintha közvetlenül csatlakoznának az internetre egy frissítetlen - de vírusirtóval rendelkező - windowssal)

2014. aug. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Aki mobilneted van (stick), akkor az KÖZVETLENÜL kapcsolódik a netre (TCP/IP). Kell megbízható, erős védelem (lehetőleg tűzfalas).
2014. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
* Amennyiben mobilneted...
2014. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, USBs mobilnetre én semmiképp nem csatlakoznék frissítetlen Windowssal. Mondjuk nem is szoktam ilyet csinálni, a mobilon osztok netet WiFi-n, ha útközben akarok laptopon netezni. Ugyanez a helyzet a free WiFikkel, lehetőleg kerüljük őket.
2014. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!