Kék lett a kép és valami szöveget írt a Windows aztán leállt. Kék halált kaptam?
16:33: Kedves emberke, a BCCode az maga a blue screen hibakódja. Az 50 itt 0x00000050, csak a felesleges karaktereket nem mutatja ez a fajta "jelentés". A STOP 0x00000050 pedig csak és kizárólag a PAGE_FAULT_IN_NON-PAGED_AREA kód. Téves megállapítás, hogy az esetek 99%-ában ez lenne. A helyes megállapítás az, hogy 0x0000050-es kód esetében az esetek 100%-ban ez van, egyéb hibakódok esetén pedig az esetek 0%-ában van ez.
Megjegyzés: Tévedést elismerni nem szégyen, hülyeség mellett kardoskodni önvédelemből sokkal inkább.
Felesleges amúgy vitatkozni ennyiből amennyit a kérdező leírt nem lehet nagyon kiindulni.
Az meg hogy nem tud írni a memóriába az sokmindentől lehet. Egyszerű melegedés (nálam ez volt), vagy hibás driverek (videokártya főleg), ütközések (com) ,vírus, sérült fájlrendszer a legvalószinűbb és nem az hogy tönkrement a ram. Virtuális memória is lehet hibás nem csak a fizikai, ami viszont fájlrendszer szinten megy. Szóval míg a kérdező nem bővíti az információkat addig felesleges vitatkozni.
Nálam a sorrend (idő fügvényében) ez lenne, persze mindenkinél máshogy...
-Hőmérséklet (és feszültség) értékek ellenőrzése (aida64 stabilitásteszt)
-Futtatásba devmgmt.msc - van kérdőjeles eszköz, lefrissít, vagy letilt.
-Vírusellenőrzés Találat esetén a védett fájl helyreállítás (sfc /scannow)
-Fájlrendszer ellenőrzése, hiba esetén javítása (chkdsk)
-Videokártya driver frissítése
-Merevlemez állapot ellenőrzése (Hard Disk Sentinel)
-Memtest
de mint írtam a kérdezőnek kell kutatni a hibát mi nem ellenőrizhetjük helyette!
megj.: Sokan elfelejtik de hiba esetén van egy lehetőség a teljes memóriaképen kívül, az eseménynapló! Amennyiben sok hiba van pl "az illesztőprogram nem válaszolt, majd helyre állt", akkor nem kell sokáig keresni, a lehetőségek, igencsak leszűkülnek!
"PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
Egy folyamat olyan adatot címzett meg, ami nem található meg a memóriában. A hibát bármi okozhatja, amin memória van, kezdve a RAM-tól egészen a processzor gyorsítótáráig. Kezdjük a memóriával és a merevlemezzel (ha be van kapcsolva a virtuális memória, valószínűleg be van). Ha hibátlanok, töröljük és hozzuk létre újra a lapozófájlt, ezután jöhet egy újratelepítés, mert a többi hardver ellenőrzése már igen bonyolult. Ha frissen telepített rendszerrel is megismétlődik a hiba, akkor a legbiztosabb módszer, ha elkezdjük cserélgetni a szóba jövő alkatrészeket. Fontos, hogy minden csere után ajánlott friss rendszer használata, de legalább az illesztőprogramot távolítsuk el!"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!