Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi az a PC Componets, kizárt...

Mi az a PC Componets, kizárt a saját gépemből, hogy tudok tőle megszabadulni?

Figyelt kérdés

Pár héttel ezelött egy program valahogy feltelepítette magát a gépemre. Persze néztem mint borjú az új kapura hogy mi a fene ez, le is töröltem, majd másnap, mikor bementem, bejelentkeztem a gépembe egy oldal volt megnyitva. Semmi más nem volt ott ,csak az. Az asztalomról minden eltűnt, még alul a start sem volt ott. Az oldalt nem lehet lecsukni, azt akarja hogy letöltsek egy vírusírtót, különben tulajdonkéen nem enged be a gépembe. A nővérem talált rá egy ikonra, aminek segítségével feltudtunk menni az internetre, és annak segítségével valahogy betudtunk menni a gépembe. A további napokban ezt mindig eljátszotta, valahányszor csak bekapcsoltam a gépet. Utána egy kicsit megnyugodott, mert nem értem hozzá nehogy valami baj legyen, viszont szinte minden második nap kirakott valami ahhoz kiegészítő dolgot. Például PC Center, PC Meneger,stb. Már hét ilyen izét kirakott, majd másnap megint elöjött ez az oldal a bejelentkezésnél, de ezen már nincs kiskapu, vagy befizetem, vagy valamit kikéne találni.

Ez a PC izé, egy virusírtónak valja magát, és valószínű hogy az is, de olyan szinten működik mint egy vírus, kizár a saját gépedből és alig tehetsz ellene bármit, még ezt is az apám gépéről irtam. A ctrl+alt+del sem működik, nem lehet semmit sem tenni. 80 dollárt kéne befizetni. Az a baj hogy mi van ha befizetem és rá két hétre előről kezdi?


2010. jan. 2. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ez egy hamis vírusirtó lehet(az azért érdekes, hogy ezt a Google keresője nem jelzi)! Meg kellene próbálni valahogy bejutni a rendszergazdai fiókba és kikapcsolni a Rendszer-visszaállítást. (Csökkentett módban is lehet). Aztán ráereszteni az ESET-NOD Online Scannerét.

[link]

Vagy: adatok lementése és a Windows újrarakása. Nehéz eset.

2010. jan. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Most ott tartunk,hogy külső"meghajtóról" belopóztunk az előszobába,onnan pedig kicseleztük (segítséggel!!!!!) a vírust.Bejutottunk a gépbe. Működik. Jól. ....De!!!

MIDEN INDÍTÁSKOR ÚJRA TELEPÍTI MAGÁT VALAHONNAN!

KÉSZENLÉTI ÁLLAPOT VAN,RÖGTÖN TÜZELÉS,IRTÁS ÉS A KÖVETKEZŐ BEKAPCSOLÁSIG NEM TÁMAD FÖL.

Lementettünk minden anyagot a gépről.Aztán sterilizáljuk a gépet és újra telepítünk mindent(kivéve a vírusitónak álcázott maffiavírust).

Erre jutottunk, köszönünk minden segítséget!


SZÓLJATOK MINDENKINEK ! EZ DÖG TÉNYLEG EGY ALATTOMOS

MAFFIADÖG!

2010. jan. 10. 00:30
 13/17 anonim ***** válasza:
Ez a legjobb, amit tehetsz. Egyébként azért nem lehet leírtani, mert becsapja a Windows-t és a Rendszer-visszaállítás állandóan visszaállítja. Már beírta magát a Registrybe. Maffiadög. Egyébként pedig megbízható állandó védelem mellett ilyen veszély szerencsére nincs, csak az elég drága. Eset Smart Security 4.0 van a gépemen, nem volt olcsó. Ha diák vagy, féláron adják. Ez tűzfal, virus- és kémprogram irtó egyben. [link]
2010. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszi.
2010. jan. 11. 21:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Ne írt vírust. Bootolj be egy live Cd-ról és a szükséges fájlokat zenék filmet, stb mentsd át megy másik winchesterre. Futtatható álományt ami a gépen volt, példéul telepítő prgramok hasonlók ne másolj. Csak képeket filmeket esetleg word dokumentumokat pdf-et ilyesmi.

Ezután a merevlemezt formázd le úgy ahogy van és telepíts egy új rendszert.

Hamarabb megvan mint egy teljes víruskeresés illetve ha vísukeresőt futtatsz utána sem lehetsz biztos benne hogy vírusmentes a gépe mivel nincs 100%-os védelem. Illetve nem létezik olyan vírusírtó sem ami a gépet megvédi a felhasználótól.

MInden programot amit korábban használtál tölts le újra és tiszta forrásból. a gépen ne futass semmilyen cracket vagy torrentről leszedett programot. Ha más mindenképpen nem akarsz fizetni akkor szedd le a programot a gyártó oldaláról és szerezz hozzá serial-t de soha nem futtass cracket.


Ha átlag felhsználó vagy aki netezik meg dokumentumokat szerkesz filmet néz vagy zenét hallgat akkor szerintem inkáb használj linuxot.

Arra nem nagoyn va vírus ráadásul ingyenes és a linuxhoz mindig fogsz kapni hozzértő segítséget. A kype-tól kezdve az masnen keresztül minden program megvan linux alá is csak ott vírusmentesen.

Ráadásul a gépet kevésbé terheli, általában gyorsabb is. Hacsak nincs olyan játék ami miatt miatt a windows alatt kell aradnod válts linuxra.

Én az ubuntut ajánlom, de rád bírom melyiket választod.


A linux még szebb is mint a windows. a képeken angol nyelv van de bármikor áttudod állítani magyarra.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Úgy is belehet állítani hogy windows-nak nézzen ki: [link]


Itt tudod letölteni: [link]


Ha anyám 62 évesen tudja használni akkor szerintem neked is fog menni.

2010. jan. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az ismerősünk épp a linuxot telepítette föl ugyanezekkel az indokokal a lányom gépére.

Az enyém windows,de tetszik a panel meg minden. Még rajzfilkészítő programot is telepített,a Blendert..nekem is. Igaz zöldülök tőle,mert billentyűkel dolgozik :D).(Megmutatott egy rajzfilmet,amit ezzel készítettek...hát leültem tőle!)


Gondolkodóba ejtett..Széretnék egy új gépet magamnak grafikához,filmhez stb...Eddig az ADOB CS4-ben

gondolkodtam ,mert az teljes rendszert kínál az első vonaltól az utolsó képkockáig.(Mivel csak felhasználó vagyok,az átkonvertálások,köztes panelek,no meg az így keletkező veszteségek,rögzülések őszülést okoznak.)De az ADOBE rettenetesen drága..még az amcsiktól is.A linuxhoz pedig nem illeszkedik.

A kérdésem az:

A linux is kínál-e olyan rendszert amellyel az első vonaltól az útolsó képkockáig zökkenőmentesen végig lehet vinni egy gondolatot?

Ha ebben a renszerben dolgozom ,okoz-e gondot mikor a felhasználóhoz kellene kerülnie az anyagnak ?

(Melyik proramja felel meg nagyjából az ADOBE CS4 Illustrátorának h kipróbálhassam ?)

Ha így is ,úgyis meg kell tanulnom egy rendszert akkor jobb ha most választok.(...és tetszik a gondolat,h. linuxra nem éri meg vírust írni.. :D). )


Elnézést,h így lerohantalak a kérdéseimmel.Már két hónapja kutatok gép és szovtver összeálítás ügyben,a windowsra össze állt a kép..de ez egy másik út...úgy tűnik nem a "csak felhasználó"k útja..

Köszönöm előre is (meg utólag is) a válaszokat.

2010. jan. 12. 06:57
 17/17 anonim ***** válasza:

Fejből nem tudok modani olyan programot ami linuxra van és teljesen tudja helyettesíteni az adobe illustratort mivel sajnos az adobe-nak ezt a termékét nem nagyon használtam ezért nem tudom hogy pontosan mit tud.

Viszont nem lehetetlen linux alatt használni a windows-os programokat.

Van egy olyan program linuxra amit úgy hívnak hogy WINE és arra jó hogy windows-os programokat tudsz vele futtatni linux alatt. A legtöbb és nem túl összetett programnél észre sem lehet venni hogy nem egy normál windows alatt fut a program. Teljesen úgy néznek ki és működnek mint a windows alatt.

Most rákerestem és habár az adobe cs illustrator elég összetett program volt akinek sikerül megcsinálni hogy a windows-os verzió fusson linuxon.

Itt a leírás:

[link]


Nek kell megijedni mert csak azért bonyolult egy kicsit mert aki ezt csinálja az a wine-t forrásból fordítja le viszont a wine benne van az ubuntu csomagkezelőjében vagyis pár kattintással tudod telepíteni és utána neked csak a 26 lépéstől kell a leírást követni.


Persze nem tudom garantálni hogy felmegy neked is hiba nélkül mert a fenti linken is volt akinek ment és volt akinek nem, de azért egy próbát megér.


Nekem az Flash 8, amit még nem az adobe hanem a Macromedia csinált mielőtt megvette volna a céget az adobe, rendesen feltelepült így és futott.

2010. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!