Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom egyszerűen...

Hogyan tudom egyszerűen eltávolítani a gépemre települt ál-böngészőt?

Figyelt kérdés
Rátelepült a gépemre egy Qone8 nevű ál-böngésző és beállította magát alapértelmezett böngészőnek és hiába állítom vissza a google-t vagy a firefox-ot alapértelmezettnek, ismét visszatér. Próbáltam víruirtóval is, de az meg csak pénzt kér.
2014. jún. 5. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint nem vírusirtóval próbáltad, hanem egy másik vírussal, ha pénzt kér... Vírussal vírust letakarítani problémás, tudod.


Próbáld egy igazi vírusirtóval. Legjobb, ha egy másik gépen (!) letöltesz és kiírsz egy Kaspersky Rescue Disc-et, arról bootolod a gépet, és azzal takarítod ki. Ha a windows nem fut, akkor a vírus se, így védekezni se fog tudni.


Ha esetleg nem működne, akkor format c: és reinstall.

2014. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hajaj. Már az is rossz, hogy a vírusirtód pénzt kér...


Először is menj a vezérlőpultba, és keresd meg a programok és szolgáltatások részt. Ott van a telepített programok listája. A kamu böngészőnek is ott kell lennie. Rendezd őket telepítés dátuma szerint, akkor valahol a lista elején lesz. Kettőt kattints rá, és távolítsd el. Kész is. Nem vírus, csak egy agresszív programtermék.


Ezután töröld le a vírusirtód is és szerezz egy normális ingyenest. Pl Avira, nekem az van.

[link]

Egyszerre több fajta vírusirtó ne legyen a gépeden, szóval ha van több is, az összeset töröld mielőtt ezt, vagy másik ingyeneset felteszel. Ha a vírusirtód pénzt kér, az azt jelenti, hogy semmit nem véd.

2014. jún. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most nekem sim Microsoft Security van rajt.
2014. jún. 5. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nem kér pénzt soha, legalábbis az eredeti. Hamisítvány az, ahogy fentebb is írtam. Vírussal vírust takarítani problémás...
2014. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kaspersky Virus Removal tool-lal csinálj egy keresést a gépen. Ingyenes program: [link]
2014. jún. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na, lefuttattam a Kaspersky utolsó előtti verzióját. Talált is egy pár fenyegetést, amit semlegesített, de ezt az álböngészőt ott hagyta a helyén. De azért köszi!
2014. jún. 5. 14:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Az gondolom meg sem fordult a fejedben, hogy úgy csináld, ahogy én (2. válaszoló) mondtam.
2014. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De. Ugy csinàltam, ahogy irtad, de ott maradt.
2014. jún. 5. 18:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!