Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik a legjobb vírusírtó...

Melyik a legjobb vírusírtó ill. tűzfal?

Figyelt kérdés

én virusirtobóm "Eset Nod 32 Antivirus 4"

és a tüzfalam a eredeti Windows tüzfal

.

most letöltöttem a Ashampoo Fire óWall próbaverzióját, ami lényegesebben biztonságos mint a windows, de mindig megkérdezte az internethasználatnál pl. Msn, Skype és böngészőmegnyitásnál, hogy engedem-e, és ez már nagyon idegesitő. vagy mindegyik jó tűzfal ezt csinálja?


2010. jan. 1. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából hogy mi a legjobb, azt nem lehet teljesen objektíven eldönteni.

Tűzfal tekintetében én Zone Alarmot használok, jobban megbízok benen mint a Windows beépített tűzfalban.

Vírusirtó terén meg Avast Home, főleg mert ingyenes és emellett megbízható. (Bár az, hogy mennyire vagyunk kitéve veszélynek, sokkal jobban függ attól, hogy ésszel használjuk-e a gépet.)

Emellett még ott dolgozik a Spyware Terminator is.

2010. jan. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Panda internet security, Norton, Kaspersky
2010. jan. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Eset Smart Security. Vírusírtó, tűzfal egyben. Az alap Windows-os tűzfal semmit sem ér. Nagyon puritán az egész, és csak egy irányba figyeli a hálózatot. A jó tűzfal először megpróbálja beépített szabályok alapján kitalálni, hogy mi legyen a teendő amikor a egy program ki akar menni a netre, ha nincs beépített szabály, akkor pedig lehet újat létrehozni, pl.: megkérdezi az MSN-t, hogy kimennyen-e, engedélyezed, felajánlja a szabály létrehozását, létrehozod, és többet nem kérdez.
2010. jan. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A NOD32 egy nagy rakás sz@r, ráadásul még jó drága is ha valakinek annyi IQ-ja marad, hogy képes pénzt kidobni érte. Nem feledjétek ugyanis, hogy amitől egy virusölő nem kap vírust, nem jelenti azt, hogy nincs. Én mindenkinek fizetésesek közül a Kaspersky-t tudom ajánlani, egyetlen problémája, hogy borzalmasan lassítja a gépet, de nagyon komoly védelmet jelent. Ha viszont ingyenest akarsz, akkor egyértelműen az Avast viszi a prímet. Nagy előnyei közé tartozik, hogy egy nap többször is frissíti magát, és hogy pl azt is be lehet állítani, hogy képernyőkímélő futása alatt keressen, amikor amúgysem használod a gépet.

Ellenben nincs olyan virusírtó, ami minden vírust felismerne, sem a NOD, sem a Kaspersky, sem az Avast. Ezért ezek mellé még mindenképp ajánlott egy Spyware Terminator, vagy inkább Ad-aware telepítése és mindenképp szükség van egy tűzfalra is. Jó tűzfalat sajnos nemtudok ,mert egy vírusírtó/tűzfal nem nyújt olyan védelmet hogy 1 db vírust se engedjen be:)

2010. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bármilyen más tűzfalat használsz, kapcsold ki a Windows tűzfalat, mert összeakadnak.
2010. jan. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ESET Smart Security tűzfal, virus- és kémprogram irtó egyben. Telepitése után a tűzfalat be kell állítani (Tanuló mód: Interaktiv), hogy mit engedhet át. Ilyenkor állandóan kérdez. Nem túl könnyű, de megéri vele dolgozni, mert teljesen biztonságos. Amikor be van állítva, akkor Automatikus szűrésre kell beállítani. Természetesen ki kell kapcsolni a Windows tűzfalát, egymást is blokkolják.
2010. jan. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg könnyű.. legegyszerűbb az ESET..
2010. jan. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Avast! 4.8.1468.0 Professional Edition+COMODO Internet Security vagy Sunbelt Personal Firewall
2010. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Szerintem az ESET Nem jó választás nálam úgy engedte be a tojaiakat mint a huzat,egyedül az Smart Security tüzfala ér valamit.

inkább Kaspersky-t vagy Norton-t vagy Ashampoo-t használjatok.

2010. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kaspersky Internet Security egymagában.
2010. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!