Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szerintetek milyen a Kerio...

Szerintetek milyen a Kerio személyi tűzfal?

Figyelt kérdés
Lassítja-e az XP-t?Hatékony-e?Egyszerű-e használni?Valóban megvéd-e a behatolásoktól?
2009. dec. 23. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én inkább vmi hatékonyabbat ajánlanék. Itt megtalálsz mindent: [link]
2009. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2009. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdem hogy ezek közül melyiket?
2009. dec. 23. 21:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Outpost vagy ZoneAlarm
2009. dec. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem a Kerio tűzfalat, nagyon sokáig használtam. Az "egyszerű" módja kuka, én mindigis a fejlettet használtam, ami elég jól tanítható, de azért nagyon sokat kérdezett, néha feleslegesen is, de 5-6 évet bírt ki nálam az XP újratelepítés nélkül, 24/7 használattal... Előnye a többihez képest a rendszerbiztonsági rész (ami az egyszerű módban ki van kapcsolva), ez mindig rákérdez (tanítható), ha egy program futtatni akar egy másikat. Rengeteg gyanús dolgot fogtam így meg!

Önemagában nem véd meg, de ha nem ész nélkül használod, akkor nem lesz problémád. Ha P2P-zel (fájlmegosztás, pl torrent), akkor a DNS visszakeresést (nem emlékszem pontosan a nevére) érdemes kikapcsolni, mert az lassítja nagyon.

Ha lenne 64 bites verziója, Win7-re akkor azt használnám most is...

2009. dec. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És létezik olyan tűzfal ami nem kérdezősködik a telepítés után?Engem nem zavarnának a kérdések csak a bátyámat:)
2009. dec. 24. 08:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Amíg be nem tanítod, minden tűzfal kérdez.

Még a Windows tűzfal is eleinte, de az annyit is ér... Nekem régebben ZoneAlarm volt a gépemen, eleinte az is állandóan kérdezett. Aztán amikor beállítottam, mit engedhet át, akkor már csak ritkán.

Egyébként most az ESET Smart Security tűzfala védi a gépemet, sok támadást kivédett már, eleinte megőrjített, annyit kérdezett. Most már Automatikuson megy.

2009. dec. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!