Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megnézni az...

Hogyan tudom megnézni az utolsó műveletet a gépemen?

Figyelt kérdés

Ha valaki a távollétem alatt bemenne az irodámban és valamit babrálna a számítógépemen pl. megnézné a levelemet,vagy lemásolna egy fájlt,esetleg telepítene egy nem kívánt programot a gépemre stb. akkor azt hogyan tudnám a legegyszerűbben ellenőrizni?


Nem egy filmen láttam már,hogy egy-két gombnyomással előhívható a legutolsó művelet,de hogyan?


Előre is nagy köszönet a hozzáértő segítségnek!



#telepítés #Utolsó művelet #adatlopás.
2014. ápr. 5. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Nem egy filmen láttam már,hogy egy-két gombnyomással előhívható a legutolsó művelet,de hogyan?"

A filmek már csak ilyenek. :)

A Windows alapvetően nem képes ilyen szintű tevékenység-naplózásra. Külső programra van hozzá szükség (nem, sajnos nem tudok ilyet ajánlani).

A nem kívánt program felderítésére van talán a legtöbb lehetőség. Persze leginkább csak akkor, ha emlékszel rá mik voltak fenn eredetileg a gépen, és pontosan tudod hogy melyik micsoda

- Nézd meg a vezérlőpulton a telepített programok listáját

- Nézd meg a feladatkezelővel a futó folyamatok listáját. Jobbklikk a tálcán -> feladatkezelő -> "folyamatok" fül -> alul "Az összes felhasználó folyamatainak megjelenítése" elé tegyél pipát [korlátozott jogú felhasználói fiókban mondjuk nem biztos hogy ehhez van jogosultságod, de egy próbát megér], majd nézd végig hogy mi fut, van-e valami különösen gyanús.

- Nézd meg egy külső programmal a futó folyamatok listáját (ProcessExplorer, TaskInfo, stb.)

- Nézd át a Program Files mappát

- Nézd át az eseménynapló ide vonatkozó utolsó pár tucat bejegyzését. Jobbklikk a sajátgépen -> Kezelés -> Eseménynapló -> Alkalmazás. Itt lehetséges hogy nyoma van, ha valami feltelepült.

- Nézd át a szolgáltatások listáját. Jobbklikk a sajátgépen -> Kezelés -> Szolgáltatások és kiszolgálói alkalmazások -> Szolgáltatások. Nézd végig, van-e valami gyanús.

- Nézd át mi indul el automatikusan amikor bekapcsolod a gépet. Start Menu -> Futtatás -> írd be hogy "msconfig" -> OK -> "Automatikus indítás" fül -> jó szórakozást...

- Ha komolyabb "nem kívánt programokra" számítasz, akkor pedig jöhetnek a vírusirtók, kémprogramírtók, stb.


(*A fentieket a Windows XP alapján írtam, de elméletileg Win7-en is minden hasonlóképpen néz ki.)

2014. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Ezekkel a lehetőségekkel túlnyomórészt tisztában voltam. Azt reméltem, hogy van esetleg valami egyszerűbb lehetőség is "mint a filmekben" valamilyen gombkombinációval előhívni az utolsó műveletet a gépen... Azért köszi még egyszer!
2014. ápr. 6. 00:20
 3/4 PHP de kóder! ***** válasza:

.bash_history? :)


ja, windows :))


hat ezet kell linuxot hasznalni

2014. ápr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
felteszed az everest-et, és a "böngészési előzmények" pont alatt naplózva vannak, hogy milyen on- illetve offline fájlok voltak megnyitva. mint akármelyik webböngésző előzményeiben, csak itt látod a gépedre mentett fájlok megnyitását is. kèp zene, videó, szöveg stb.
2015. márc. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!