Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rundll32. exe fut a taskmanage...

Compactegon kérdése:

Rundll32. exe fut a taskmanager-ben. Tudom, hogy rossz és valszeg féreg vagy spyware. De nem lehet, hogy véletlenül kitöröltem valami registry-t és ennek okaként hibásan fut a feladatkezelőben?

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
A Rundll32.exe a Windows része; egy általános célú kis segédprogram, amely DLL-ekben tárolt eljárások meghívását teszi lehetővé parancssorból. A piszkálását nem javaslom. Ki mondta, hogy ez féreg? Egyébként most néztem a céges és az otthoni gépen is, mindkettőn fut.
2009. dec. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A rundll32.exe valóban a Windows része. Viszont az általa betöltött és elindított programok már lehetnek vírusok, spyware-k. A cél az lenne, hogy megtudd, mit is futtat. Registry bújással vagy memóriateszttel (pl avast) meg lehet találni az ilyen vírust is.
2009. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ok, köszönöm a válaszokat, megnéztem közben, de semmi.

Mondjuk lassan 5 éves fenn van az XP, lassan úgyis cserére szorul :)

2009. dec. 7. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!