Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Segítség, támad a gépem! (? )

Segítség, támad a gépem! (? )

Figyelt kérdés

volt nem rég, hogy lassúnak érzékeltem a gémepet, meg úgy az internet kapcsolatot, és megnéztem a router tűzfalának logját, ugyan mi lehet.. leesett az állam..


LAN-side UDP Flood 1 Tue Nov 26 19:59:49 2013 255.255.255.255:67 192.168.0.12:68


ilyenekkel volt tele az gész, és percenként jöttek az újak, fölraktam AVG-t a gépre, azt mondja az ő tűzfalának a naplója, hogy elég gyakran blokkolta a SYSTEM alkalmazást UDP flood miatt. ugyan akkor nem véli vírusosnak a számítógépet. windows újra rakáson kívül bármi hasznos ötlet? borzasztóan sürgős lenne, légyszi valaki válasoljon! Előre is köszi!



2013. nov. 27. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:

- UDP -t uTorrent használ főként.

Valószínűleg csak ennyi. Router tűzfalon meg az ilyeneket érdemes kikapcsolni. (tűzfal) Semmi értelme. A router úgyis gyenge hogy egy DDOS támadást kivédjen.


- Szoftveres tűzfal (AVG): Szintúgy semmi értelme.

Használd a vírusírtó részét, de a tűzfal csak egy parasztvakítás. Csak akkor van értelme ha MINDENT letilt alapból, és kézzel engedélyezgetsz minden programot egyesével. De egyszerűbb ha alufóliából sapkát hajtogatsz, az is jobban véd.

2013. nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem fut torrent, a tűzfal csak a naplózás miatt volt bekapcsolva, amúgy tudom, hogy nem jó semmire. a vicces dolog, hogy tök random IP címeket támad, ÉS már nem csak floodol, hanem portokat is szkennel, szóval bezombisodott a gépem. ezek tudtában egyéb ötlet?
2013. nov. 27. 01:04
 3/3 Emberek ***** válasza:
igen az igaz,hogy a p2p alkalmazások (torrent, fájlmegosztó programok, stb.) használják az udp portot/kat. Viszon azzal nem értek egyet, hogy a router tűzfalát érdemes lenne kikapcsolni, ugyani ahhoz tényleg gyenge, hogy bármifelé támadást kivédjen, de a vírusok kommunikálását a gazdagéppel jelentősen megnehezítheti.
2013. nov. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!