Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit tegyek? (bővebben lent)

Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Egyik este msn-ezek és az egyik pillanatban a tálcán megjelenik egy program az a neve hogy Security Tool állandóan teljes verzióra akarja magát frissíteni és csinál egy gyors víruskeresést a Windows mappába, talál összesen 40 kártevőt kiírja hány Trójai meg stb. Utána egy 2 perceig nem foglalkoztatott a dolog de egyree többször jelent meg a sarokban ennek a programnak a buborékja hogy frissítsem. Eggyszercsak bejön egy ilyen tiszta kék képernyő fehérrel pedig valami olyasmi van írva hogy Windows sérült file meg minden(sajnos csak a szövegből ennyit tudtam lefordítgatni)mert egyből újraindult a gép mikor újra bekapcsol ne látszik a tálca csak egy feketeség van helyette a tálcán még mindig ott van ennek az ismeretlen programnak az ikonja megpróbáltam elindítani az internetet de nem indult-el és megint megjelent egy buborék de ebbe most valmi angol szöveg mellé olyanok voltak írva hogy firefox.exe rocketdock.exe.Tovább próbálkoztam semmilyen program nem indult el kivéve a tálcán lévő programok szerencsére ottvolt a NOD is lefuttattam egy full víruskeresést talált is 1 kártevőt.Újraindítottam a gépet hátha jó lesz.De a helyzet nem változott.Mit tudnák tenni hogy kitudjam irtani?És egy egyáltalán milyen program ez a Security Tool?
2009. nov. 15. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos de ilyen nekem is volt és azt hiszem vírus Mert nekem emiatt lett újra telepítve a Windows :S
2009. nov. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!

Start--->Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései-ben nem tudod letörölni akkor ez valószínű hogy az :S

2009. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hamis vírusirtó, amelyik maga a vírus! Próbáld meg Csökkentett módban (újrainditás, amíg fekete F8, aztán Csökkentett módra kattintsál). Aztán így futtasd le a NOD-ot.
2009. nov. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, van még egy tippem, ez használni szokott. Rendszergazdai oldal/Minden program/Kellékek/Rendszereszközök/Rendszer-visszaállitás. Bal oldalon (XP) szöveg, arra kattintás. Vedd ki a pipát (Figyelés kikapcsolása). Aztán inditsd újra és most futtasd le a NOD-ot. Ha megvan, beteszi karanténba, akkor inditsd újra megint és kapcsold vissza a Figyelést.
2009. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt megvan, de valszeg hamis szoftver! Nézd meg, se leírás, se méret, semmi. Vírusirtónak álcázott vírus.

2009. nov. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen vírus és kémprogram irtód van, van állandó védelem? Ha nincs vagy nem megfelelő, ezt a dögöt nem fogod tudni leszedni, akkor újra kell telepiteni a gépedet.
2009. nov. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el.

[link]

2009. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét.A vírus maga a vírusirtó volt a csökkentett módban való inditáskor megtalálta 4-szerre megtalálta még 9 másikat :D szóval szerencsém volt
2009. nov. 16. 21:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy ez hamis vírusirtó lehet. Máskor vigyázz jobban, ne töltsd le mindenféle vacakot, ismeretlen gyártóktól. Ha vírusirtó kell, akkor a gyártó honlapját használd (pl. www.eset.hu, www.kaspersky.hu stb.), az a legjobb. Tényleg szerencséd volt, nem kellett újratelepíteni a gépedet.
2009. nov. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
nekemis volt ilyen :S Csak az volt a szerencsém, hogy két fiókom volt, és a másikat még tudtam használni netezésre, hogy ott letöltsek valami virusírtót, mivel a "mindíg használt fiókom"_ban semmit nem tudtam megnyitni. Hát újratelepítés lett a gépből :S
2009. nov. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!