Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges, hogy távolról...

Lehetséges, hogy távolról hozzáférnek a gépünkhöz? (lent)

Figyelt kérdés

A napokban kaptunk egy céges laptopot, és az egyik kolléga hívta fel a figyelmemet, hogy vigyázzak, mert ha aktív internet kapcsolatban vagyunk éppen, akkor bentről el tudják érni a gépet, és kutakodhatnak rajta anélkül, hogy mi ezt észrevennénk.

Lehetséges ilyen? Mit lehet tenni ellene?


2009. nov. 15. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ha "bentről" az azt jelenti hogy a cégen belül valami biztonsági cuccos, akkor nem kell félni tőle.

De ha hackerek csinálnák ezt akkor vírusirtás meg trójai meg a 100%-os az az újratelepítés

2009. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak felhasználói jogod van a céges gépre.Távoli asztal használat segítségével a cég informatikusa bárhonnan beletud túrni a gépbe.Természetesen csak ha van aktív nett kapcsolat.
2009. nov. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem hackerek, bentről. De ezt lehet úgy, hogy észre sem vesszük?

(Mert amennyire én tudom a távoli asztali használatot engedélyezni kell a gépen (ez most nincs), és azt látnom is kellene, nem?)

Máshogy lehet ilyen?

2009. nov. 16. 08:30
 4/12 anonim ***** válasza:

erre keress rá:

TeamViewer magyar

(tűzfalon keresztül is működik, és kellően titkosított!)

2009. nov. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

előzőhöz:

..ha, ez fenn van a gépen, akár a rejtett szoftverek között, és van egy másik Rendszergazdai fiók is, amit nem tudsz megnyitni és eltávolítani sem, akkor lehetséges

2009. nov. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én gépemen is van egy program, és távoli gépről be tudok jelentkezni és nem kér hozzá engedélyt, a távoli gépbe kell beírnom jelszót, de amit irányítok gépet ott elég hogy a program meg van nyitva.
2009. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. nov. 17. 10:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Céges kémkedés: nem új dolog, pl. ha ebédidőben horoszkópot nézel, chatelsz, email-t írsz a barátnődnek, azt is látják, olvassák, besúgják. Ezért jobb a saját tulajdonú otthoni gép vagy laptop.
2009. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Munkahelyi nettel semmiféle magánlevelezést NE folytass, ha mégis kell, akkor tiltsd meg a barátoknak a KÖRLEVELEZÉST, vagy ne nézd meg munkahelyi gépről. Sohasem tudhatod, melyik informatikus a besúgó! Közalkalmazott vagy köztisztviselő vagy? SOHA ne használd hivatalos ügyeken kívül másra a munkahelyi gépet. TANULD MEG, HOGY MINDENKI AZT LESI, MIKOR ÉS HOGYAN RÚGATHATNA KI. Ennek érdekében minden aljasságra képes. (Neveddel létrehozott hamis postafiókról gyalázkodik, a te nevedben. Nem tudják kinyomozni, ki tette, te pedig fegyelmivel nagy ívben repülsz! Ez a mai magyar munkahelyi net! Tarts saját laptopot és legyen saját otthoni neted.
2009. nov. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok közalkalmazott, sem köztisztviselő. Egy magáncégnél dolgozom, és itthoni munkához kaptam a céges laptopot itthonra, de az itthoni netem (mobilinternet) saját.
2009. nov. 20. 12:58
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!