Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mitől zörög a gépem?

Hejj kérdése:

Mitől zörög a gépem?

Figyelt kérdés
egy ideje nagyon kellemetlen, zörgős recsegős hangja van közvetlenül bekapcsolás után és még 1-2 percig, aztán megszűnik. nem a portól van, rendszeresen takarítom, és nem is a ventilátor a hunyó (hiszen az folyamatosan adná ki a hangot). aggódom, nehogy fogja magát és kifulladjon (egyszer már volt ilyen és minden adatomat elvesztettem.amatőr vagyok ilyesmikkel kapcsolatban, válaszokat előre is köszönöm!
2013. szept. 22. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
ha regi geped van akkor a Cd olvaso vagy a HDD vagy... de ha egyszer mar volt ez s minden adat elveszett akkor a HDD( winchester) a hibas
2013. szept. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"közvetlenül bekapcsolás után és még 1-2 percig"

"és nem is a ventilátor a hunyó (hiszen az folyamatosan adná ki a hangot). "


Ezt cáfolnám, mert nálam a gép bekapcsolásától számítva 1-2 percig majdnem minden ventilátor teljes fordulaton pörög CPU venti, videokártya venti, ház venti).

Majd Windows betöltés után (ha nem indítok nagy erőforrás igénylő programot) minden venti beáll minimum fordulatra.

Ha nekilátok játszani vagy videót konvertálni, az emelkedő hőmérséklettől függően a ventik is egyre gyorsabban forognak...

2013. szept. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de a ventinek nincs koze a winchesterhez nekem is van egy regi amt mikor kapcsolok be akkkkor rezeg vagy ha megeroltetem mert a regiek mechanikusak
2013. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
és mit tanácsoltok? tényleg aggódom de nem tudom h mit csináljak, h megtudjam, mi is a tényleges probléma. amúgy kössz az eddigi válaszokat
2013. szept. 29. 12:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
lassan azt tanacsolom vegyel tabletet vagy vmi ujabb tipusu cuccot mert a gepek lassan lealdoznak
2013. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vedd le a gépházad oldalát, tedd közel magad mellé, és figyeld honnan jön pontosan a hang
2013. nov. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
megnéztem és a fő ventilátor zörög(az alaplap fölött), bekapcsolás után kb 2 percig, utána elhalkul..kérdés, hogy ez jelent bármi problémát, érdemes kicseréltetni, vagy nem fontos?
2013. nov. 4. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:
akkor szerintem hagyd! csak olyasmi mint egy porgenyu(mikor gyorsan porog akkor egyenes, mikor lassan akkor ossze vissza) s ott utkozik vmivel
2014. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!