Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egyszer már kiírtottam az...

Egyszer már kiírtottam az Ukash vírust, most megint visszajött. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy megkaptam az Ukash vírust. Utánanéztem, hogy miként lehet tőle megszabadulni. Csökkentett módban hálózattal letöltöttem a Malwarebytes Anti-Malware-t, ez talált is fertőzést, ki is írtottam. Ezután már rendesen működött a gép, nem jelent meg a rendőrséges képernyő. Aztán legközelebbi bekapcsolásnál megint megjelent. A [link] ajánlottat is megcsináltam, ez talált is egy Ukash vírust, de csak akkor írtja ki, ha regisztrálom a progit pénzért... Rendszervisszaállítást is próbáltam, de ha előhozom ezt csökkentett módban, azt írja ki, hogy a rendszer-beállítás le van tiltva. Viszont ha a laptop bekapcsolása után, s miután bejött a rendőrséges képernyő, a bekapcsológombot megnyomom picit hosszabb ideig (nem addig, hogy kikapcsoljon a gép), akkor behozza a rendes képernyőt, lehet rajta normál módon mindent csinálni.

Mi hozhat megoldást? Köszi előre is.



2013. máj. 16. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán a pro-t szedted le, és nem pedig a free-t (az ingyenest). Itt a lista szerint az ingyenes is keres, és irt, csak valósidejű védelmet nem ad:

[link]


Amúgy azt írják, hogy a böngésző is tényező:

[link]

Szal esetleg annak újrarakása, és egy normális -nem ingyenes- vírusirtó (mert azok általában nem védenek az internet felé), vagy még inkább egy tűzfallal kombinált védelem lehet a megoldás az irtás után.

2013. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Már beszereztem egy jó tűzfalat, csak egyelőre még az Ukash kiírtása nem sikerül. A Free verziót töltöttem amúgy le, és Operám volt, valószínűleg azon kaptam meg a vírust, azóta le is töröltem az Operát.

2013. máj. 16. 22:32
 3/3 anonim ***** válasza:
kaspersky live disk
2013. máj. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!