Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ha ellopnak egy laptopot,...

Ha ellopnak egy laptopot, akkor azt be lehet valahogy mérni, hogy helyileg hol van?

Figyelt kérdés
Az IP gondolom nethez kapcsolódik nem a géphez. Valami olyasmire gondolok, mint a telefonoknál az IP. Van rá valami módszer, hogy megtaláljuk?
2009. okt. 1. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet.

Az ip-címet a szolgáltató adja, az nem a laptop sajátja

2009. okt. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az IP az nem az. Az a neten azonosítja a szolgáltatót, és nem a gépet. DE! Minden számítógépnek van egy ún. MAC-address címe, ami olyan, mint az autóknál vagy bringáknál az alvázszám. Gyakorlatilag nem lehet megváltoztatni, ez azonosítja a gépet. Szoftveresen persze meg lehet, de legjobb tudomásom szerint az látszik, ha meg lett változtatva :) Én is változtattam már meg, de más okból kifolyólag :) Lényeg a lényeg, hogy ez alapján lehet beazonosítani a sz.gépet, legyen az laptop vagy asztali PC. :) Viszont ugye ez olyan, mint a bringákál, hogy nem árt felírni, mert ha nem írod fel, akkor ugye nem ér az egész semmit :) Hogy a hálózaton keresztül rá lehet e keresni, szűrni, azt nem tudom, de pl. ha wlanon használják a gépet, akkor tudtommal meg lehet nézni a használó mac címét. De ehhez a részéhez már nem értek a dolognak :)


22/F

2009. okt. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, MAC cím alapján meg lehet találni, de gondolom azt nem tudod. Minden hálózati eszköznek van MAC címe, tehát a laptopod hálókártyájanak is volt. De lehet hogy az interetszolgáltatód meg tudja mondani, mi volt MAC address az internetvonaladon az utolsó csatlakozáskor. De eben nem vagyok biztos.
2009. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!