Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet visszanyomozni,...

Racz Mario kérdése:

Hogyan lehet visszanyomozni, hogy ki lépett be a facebookomba? Ki törte fel?

Figyelt kérdés

Ilettve milyen büntetés jár annak aki ezt művelte, ha feljelentem és bebizonyosodik, mert kinyomtattom egy régebbi beszélgetésemet és egy kamu facebookon közzé tette.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm !!!



2013. márc. 25. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdjük az elején. Aki képes arra, hogy feltörje a facebook-ot, az nem a tiedet fogja csak azért, hogy a helyedben írogasson. Ez egy piti alak, aki rátett egy keyloggert a gépedre, és mindent lát, amit begépelsz. Ez viszont személyi jogok megsértése, HA be tudod bizonyítani. Ezt nem tudom mire büntetik, keresd ki a Complex Hatályos Jogszabályok Gyűjteményéből, ami ingyenesen megtekinthető az interneten. De azt, hogy nem Te tetted rá a saját gépedre a keyloggert vádaskodás céljából... azt soha nem fogod tudni bizonyítani.
2013. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akk bővebben a kérdés :D

Értek a képekhez, Informatikár tanulok...

Nincs keylogger a gépemben ! A facebookra egy sima sql injectionnal is be lehet lépni, mert hibás az oldal, ugyanugy citromail-ra és freemailra is. Csak éppen nem vagyok nagy facebookos és nem tudom, hogy erre kinál-e valami lehetőséget. Esetleg valami más megoldás, amit nem a facebook kinál ? És nem irt a nevembe, hanem egy régebbi beszélgetésemet tette közzé. Illetve nem is az enyémet csak egy ismerősöm, kért meg, hogy ennek utánanézzek, mert nagyon magán jellegű dolgok voltak, amikről most már az egész iskola, .... is tud.

Köszönöm :D

2013. márc. 25. 21:30
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi gépeket akartam irni, csak siettem :D
2013. márc. 25. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:

"A facebookra egy sima sql injectionnal is be lehet lépni, mert hibás az oldal, ugyanugy citromail-ra és freemailra is."


Ez baromság, már bocs...

A freemail is sz*r de az sql injection ellen még ott is védekeznek.


Te szerintem a session lopással keverheted a dolgot, mert ez szokott menni, főleg LAN-on, de ha https-t használ az ember, akkor ez is bukott ügy, mivel a forgalomból nem lehet kisniffelni.

2013. márc. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bp1985 ***** válasza:
Ha te informatika tanàr lennèl, akkor nem itt kèrdezösködnèl, hanem tudnàd hogy mi merre... Jogszabàllyal meg semmire nem mèsz, mert ha nyilvànos wifiröl csinàlja, soha nem talàljàk meg.
2013. márc. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!