Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen vírusírtót ajánlotok...

Milyen vírusírtót ajánlotok GYENGE gépre?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy melyiknek a legkisebb a gépigénye! Úgy, hogy vegyük egybe a megbízhatóságát és a gépigényét.

Windows XP


2013. márc. 21. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

avast, kevés RAM -ot használ és foglal le, viszonylag alacson a CPU terhelése is.

Viszont, érdemes csak a szükséges szolgáltatásokat telepíteni, ne mindent.

- Fájlrendszer védelem

- Hálózat védelem

- Viselkedés védelem

- Script védelem

- Web védelem

2013. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp kell vírusirtó akkor Panda cloud.

Avast is jó,de ha frissít,akkor nem kicsit emészt a gépből; ha online játékkal játszol sem ajánlom,mert böngészési sebességet lassítja a webvédelme..

Gyenge gépeken igen észrevehető dolgok ezek,tapasztalat.

Erősebb gépeken biztos másabb a helyzet.

2013. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Avast az egyik leg erőforrásigényesebb az ingyenesek közül.


Próbáld ki esetleg a windows saját vírusírtóját


[link]


vagy például az AVG-t. Annak is kicsike az erőforrás igénye.

2013. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg Avast-ot használok, igen tényleg befog. Nekem valahol azt mondták, hogy a Microsoft Security Essentials lassan megbízhatóbb, mint az AVG. Meghogy kapcsolatban van a NOD32-vel... Ebből mennyi igaz?
2013. márc. 21. 17:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Microsoftét nem ajánlóm.Utóbbi teszteken is leszerepelt!

[link]


AVG az jó védelem,de szerintem gyenge gépen az is megérezhető! Én éreztem,jobban mint Avastot memória téren...

Bár kérdés mennyire is gyenge a te géped! 512 MB Rammal nem ajánlanám.

2013. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Avast telepítéskor, és frissítéskor tényleg lefogja a rendszert.

Érdemes manuális vagy heti frissítést használni.

2013. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2013. márc. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

nos, a gépem:

egy mag, 1.7 ghz

ram: 768 mb

40 gb hdd

2013. márc. 22. 14:57
 9/12 Dényey Zsolt válasza:
Vipre Antivírus (Sunbelt Software)
2013. máj. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vipre nem ingyenes másrészt MSE leszerepelt az utolsó teszten??? Nos annyit mondok én a tesztekben már nem hiszek... érdekes eddig milyen jól szerepelt most meg hirtelen így lehúzzák? valami itt sántít. Másrészt én is jelenleg MSE-t használok XP-n az alap Windows tűzfallal és elárulom ugyanúgy warezolok meg nyilvános torrent oldalakról(pl.:Piratebay) töltögetek le mint amikor mondjuk Eset Smart Security volt fent és MSE+Windows tűzfal (routerről megy a net) mellett sokkal jobb állapotban van a gépem, mert míg néha az Eset Smart security be engedett egy-két vírust (volt amikor fel sem ismerte hanem a malwarebytes kapta el vizsgálat közben a kis dögöt) ahhoz képest hogy jól volt konfigurálva (szakember állította be) addig így az MSE hogy én konfiguráltam elkapja a vírust mielőtt az bejutna a gépre... szóval ennyit az AV Tesztjeiről meg a hasonlókról... nekem MSE van az is marad legalább nem lassít de véd rendesen!
2013. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!