Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos a gépem?

Vírusos a gépem?

Figyelt kérdés

Többszöri formázás és újratelepítés után is rendkívül lassú a gépem (háttérben futó alkalmazások minimalizálása után is), viszonylag sokszor elszáll a net (WiFi), a böngészőben több oldalt egyszerűen nem nyit meg (nem tölt be, mintha nem lenne net, pedig elvileg van). Nagyjából ennyit tapasztaltam. Először azt hittem a WiFi routernek van baja, reseteltem és újra beállítottam mindent, majd később a gépet is újratelepítettem kétszer is.

NOD32-t használok, nem jelzett kártevőt, illetve a telepítés előtt igen de azt tisztította is.



2013. febr. 25. 18:15
 1/10 anonim válasza:
Hát ha semmiképp nem működik jól akkor formázás és windows csere.Én is ezt csinálom ha valami gond van.
2013. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát fiam annak a gépnek nem a vírus a baja, hanem hogy ki kellene pucolni, valamint újra kellene pasztázni.

De ha contact spray-vel végigfújod a lapod annak is hálás lesz.

Max még annyit hozzátennék, hogy a merevlemeznek nemártana egy Hard Disk Sentinel teszt, mert lehet hogy az van kimenőben.

Mindenesetre a problémád nem szoftveres, hanem hardveres lesz.

2013. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt tettem, ráadásul kétszer egymás után mert először nem particionáltam a lemezt. Nem vagyok IT-s de úgy tudom formázás után csont üres a vinyó. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy a fenntartott, rejtett partíción van valami, ahonnan telepíti a gépem a vele együtt vásárolt win7-et és egyéb sony szoftvereket.
2013. febr. 25. 18:31
 4/10 A kérdező kommentje:
Második: Én is hardveres dologra gondoltam de szét még nem szedtem a gépet. Pasztázás alatt mit értesz? Leírnád kérlek egy kicsit részletesebben a műveletet, hogy mit mivel hogyan kellene kitisztítanom? Két éves gépről van szó, tehát lehet hogy tényleg ráférne már egy alapos pucolás.
2013. febr. 25. 18:33
 5/10 A kérdező kommentje:
HD Sentinel szerint a teljesítménye 100 %-os, kondíciója 39 %-os 61 hibás szektorral de ez utóbbi már kb. 1 éves korában is fennállt, amire a márkaszerviz nem reagált érdemben, azaz nem látták szükségét szervizelésnek. Hőmérséklet most pl. 45 fok körül van.
2013. febr. 25. 19:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát a kondíció az kritikus egy lemeznél.

A számítógép kipucolásánál le kell szedned a gép oldalát(először áramtalanít), aztán szépen leszeded a prociról a ventit, majd az alu(réz esetleg) hűtőt és a processzort szépen körbepucolod ecsettel, magát a procit úgy le kell törölni, hogy a régi paszta és a maradéka lejöjjön, az alu hűtőt úgy ahogy van meg lehet mostni, azt is szépen meg kell tisztítani mindenféle portól és maradéktól.

A pasztázás úgy zajlik le, hogy a procira kensz pasztát pl Artic Cooling MX-4-est és a hűtőbordát rárögzíted a procira.

Videokártyáknál és a chipsetnél is így szokták csinálni, hogy leveszik a hűtőt, megpucolják alatta és újrapasztázzák hogy a hőmérsékletet leadja.

2013. febr. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Közben kicsit utánaolvastam és a gépem is szétszedtem. Efféle dolgot még nem csináltam de minthogy már lejárt a gép garanciaideje azt hiszem sok vesztenivalóm nincs. Nem tűnik annyira bonyolult műveletnek.

Egyébként ilyesmi tényleg okozhatja azt, hogy például hardverapró vagy hotmail nem tölt be? ("Hotmail

Az alkalmazás pillanatnyilag nem érhető el.")

Azaz hol betölt, hol nem. Mintha szakadozna a net. Elég bosszantó ...

2013. febr. 25. 20:54
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem csak túlmelegszik az egész, plussz az érintkezések sem lehetnek valami jók ha 2 éve nem lett szétszedve.

Ha túlmelegszik akkor belassul, az alaplapi vezérlés csődöt mond, nehezen kezeli a LAN portot stb. stb., szóval egyik rossz hozza a másikat.

A pasztát el ne felejtsd, az nem hagyható ki a műveletek során.

2013. febr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Közönöm a válaszokat! Nem felejtem a pasztázást. Ez akkor azt jelenti, hogy mindnt ki kell porolni és ami pasztázva van azt újra pasztázni, ha jól értem. A videókártya, chip, stb. őket nem feltétlenül ismerem meg de talán boldogulni fogok. Eddig garanciás volt a gép ezért sem nyúltam hozzá nagyon. Korábban egy Dell Inspiron masinám volt, ami nagyon sokáig (kb. 4-5 év) bírta ahhoz képest, hogy azt ha jól emlékszem soha nem szedtem szét.
2013. febr. 26. 09:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindent jól értettél :D

Azért ne mindenhova kenj pasztát, csak ahol alu hűtő van az alá.

Először a régi pasztát ne felejtsd el megfelelően eltávolítani, mert az a két éves paszta olyan lehet mint a porcelán, vagy mint valami szövet, és nem jó ha marad belőle.

Csak óvatosan, a paszta ne kerüljön máshova, csak oda ahova kell, mert friss állapotban nehéz eltávolítani és akár zárlatot is okozhat.

2013. febr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!