Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírusos lehet a gépem?

Vírusos lehet a gépem?

Figyelt kérdés
Egyik nap egy beléptem skypera és azt láttam, hogy egyik haverom egy csomó üzenetet küldött amin van egy link, hogy nézzem meg. Gondoltam ebből nem lehet baj szal megnyitottam és letöltött valamit. egy zip volt kibontottam. Majd egy exe fájl. (Mac gépem van szal az exet csak egy külön programmal tudom megnyitni. Meg is nyitottam de valami hibát észlelt szóval ki is kapcsoltam. Megkérdeztem tőle mi volt a linekn. Azt mondta, hogy azt valami rendszer küldi és egy vírus.. Mondom jaj de jó.. Szóval még rögtön elindítottam egy vírusírtót de nem talált semmit. Azóta azonban nagyon belassult a gépem. Most épp egy másik de hasonló vírusírtót futtatok. Remélem megtalálja.. Mit csináljak? Vírusos lehet a gépem?

2013. febr. 17. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs rendszervisszaállítás a mac-en? De ha windows-os vírus akkor mi a gond?
2013. febr. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van visszaálítás de sok macerával jár szóval jobb lenne ha nem kéne... Nem tudom milyen vírus vagy, hogy mi ezt kérdeztem.
2013. febr. 17. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
töltsd fel az exet és kiderül miről van szó
2013. febr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kb. 1 évvel ezelőtt én is hasonlóan jártam. Hogy ennek eredménye volt-e a későbbi problémák, nem tudom, de újra kellett telepítenem a gépem.


Viszont rossz hírem van: a legjobb és legnépszerűbb vírusirtókat tesztelte nemrég egy amerikai internet biztonsággal foglalkozó cég. Az eredmény sokkoló: az ismert több, mint 12000 vírus csupán egynegyedét (25%-át) ismerték fel a legjobb vírusirtók. A maradék szabadon garázdálkodik!


Itt egy videó erről: [link]


Sajnálom, ha nem tudtam segíteni, vagyis nem hoztam túl jó hírt. :(

2013. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Hatlábú Farkas ***** válasza:

a mac gépekre is elég sok virus van már.

Hiába mész a plázákba a ISTORE -okba, igen keményen ki fognak nevetni, és az arcodba hazudják, hogy NINCS is virus a "mekintoss" -ra.


énnekem is van 2 ismerösöm, akik a MAC -es laptopon UBUNTU 12.04 -es linuxot használnak.

2013. febr. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!