Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a probléma az FTP-vel?

Mi a probléma az FTP-vel?

Figyelt kérdés

Egy adott IP címen keresztül szeretnék felcsatlakozni egy számítógép FTP szerverére, portscannert is lefutattam, nyitva van az FTP portja.

"

ftp

open <IP cím> <FTP port(21)>

"

De ekkor befagy az egész, és kiírja, hogy megszakadt a kapcsolat.... Még esélyem sincs arra, hogy megpróbáljak bejelentkezni...



2013. febr. 24. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt hívják tűzfalnak. Azért ne ftp-n keresztül akarj feltörni egy gépet....

Lehet az ip-ről nem tudsz csatlakozni.

Lehet h nem adtad meg kivételnek a te ftp programodat, de lehet az övé blokkolja.

2013. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de elvileg ha nyitva van az ftp portja, akkor engednie kéne, lehet, hogy nem állította át a tűzfalon, a ftp re vonatkozó dolgokat, de akkor meg a 21 es portnak nem kéne nyitva lennie...
2013. febr. 24. 17:34
 3/4 anonim ***** válasza:

@zolex123: Nem... Írta is, hogy nyitott a port, vagyis NEM a tűzfal blokkolja.


Maga az FTP program dobhatja a kapcsolatot inkább. Vagy van benne külön IP szűrés, vagy egyszerűen le van tiltva a login.

Sajnos ennyiből ezt nem lehet megmondani pontosan.

2013. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi, majd begpróbálok más utat találni...
2013. febr. 24. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!