Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez után is működni fog az Avast?

Ez után is működni fog az Avast?

Figyelt kérdés
Nem sokára lejár a 30nap. Ha letörlöm, és újratelepítem akkor működni fog? Vagy valahogyan másképp kell csinálni?

2013. febr. 12. 20:46
 1/6 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Regisztrálni kell a menüjében, és akkor egy éven keresztül működni fog tovább. Egy év múlva majd új kulcsot kell kérni tőlük.
2013. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lajos54 ***** válasza:
Nem csak ez a program, hanem általánosságban szinte mindegyik, ami korlátozott ideig használható ingyenesen, telepítéskor a registry-ben elhelyez nehezen azonosítható bejegyzéseket. Magát a programot hiába távolítod el, a bejegyzés ott marad, és ha megint telepíted, "tudja", hogy már járt a gépeden, és valószínűleg nem fog működni. Ez azért van, hogy a kipróbálásra szánt programot ne használhassuk ingyenesen, hanem vegyük meg. Jobb esetben (mint az Avastnál) regisztrációval ezt ez időtartamot ki lehet tolni.
2013. febr. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Itt nem erről van szó, hiszen ez nem egy fizetős szoftver ingyenes próbaverziója, hanem egy teljes mértékben ingyenes programról beszélünk. A fizetős verziónak a telepítője is más. Az avast a szervereit próbálja tehermentesíteni ezzel a módszerrel, mert így nagy valószínűséggel csak annak kísérli meg elküldeni a frissítéseket, akik valóban használják.
2013. febr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Sok olyan program van, ami egyébként ingyenes, de az alkotója regisztrációhoz köti a használatát. Már csak azért is, mert ez bizonyos visszajelzés arról, hogy hányan használják. Ha újra meghosszabbítják a reg. időt, akkor talán meg is vannak elégedve vele.

Persze itt, ebben az esetben biztosan igaz a tehermentesítés szándéka is.

Habár, próbáltam már ki ilyen-olyan (segéd)programot nem egyszer én is, amit ingyenesen lehetett (kellett) regisztrálni, aztán esetleg aznap már el is távolítottam a gépről, mert nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket...

(viszont a regisztry-beli bejegyzéseik egy része bizony marad. Nem egyszerű megtalálni.

2013. febr. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Sspeciális segédprogramok megkönnyíthetik ezt, pl revo uninstaller vagy ccleaner, de természetesen azok sem tökéletesek.
2013. febr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lajos54 ***** válasza:

Van egy program, valami hasonló, a nevére most sajnos nem emlékszem. Régebben használtam is, de újratelepítéskor nem került vissza a gépemre. Azon "keresztül" kell mindent telepíteni, minden adatot (ami a telepítéssel kapcsolatos) eltárol. Uninstall esetén rendesen le is szed mindent.

Egy esetben nem működik jól, ha egy program később rak valahova a Registrybe bejegyzést, mivel azt már nyílvánvalóan nem ismeri.

2013. febr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!