Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Most akkor mi lett az e-maillel?

Most akkor mi lett az e-maillel?

Figyelt kérdés

Az egyik cégtől kaptam (volna) egy e-mailt, de nem jött meg. Méghozzá azért nem, mert elgépeltem az e-mail címem egy betűvel. Sajnos a levélben egy oldalhoz tartozó felhasználónevem és jelszavam benne van. Nem szeretném, ha rossz kezekbe kerülne. G-mailt használok, de van freemailem is. gyorsan leteszteltem freemaillel, hogy létezik-e az a cím, amit korábban megadtam. Elvileg igen, mert elküldte a levelet a freemail. Gyorsan beléptem a g-mail fiókomba és írtam 3 nyelven egy üzenetet, hogy legyen szíves az e-mailcím tulajdonosa átküldeni nekem az e-mailt és törölje a sajátjai közül. Elküldtem a g-maillel, erre kiírja, hogy saját magamnak küldtem el az üzenetet! Ez meg hogy lehet? Tuti, hogy nem a sajátomra küldtem el, hanem arra, amelyik az enyémtől 1 karakterrel eltér. Most vagy az van, hogy meg fogom kapni mégiscsak a levelemet a cégtől, csak időbe telik, vagy egyszerűen nem tudom. A freemailes levél sem hozzám jött. Leírom ezt példában is, hátha érthetetlen:


van 2 e-mail címem, tegyük fel, hogy ezek:

1. kutya@freemail.hu

2. pata1@gmail.com


A cég oldalán 100%, hogy elgépeltem a címemet egy karakterrel. Körülbelül így: pata@gmail.com(lehagytam az 1-est).


Beléptem a gmail-es e-mailfiókba, nem érkezett levél.


Rájöttem, hogy elgépeltem a cég oldalán az e-mailt pata1 helyett patára, így gyorsan kijavítottam.


Meg akartam nézni, hogy ez a pata@gmail.com cím is létezik-e, ezért küldtem rá egy e-mailt a kutya@freemail.hu-ról. A levél elment, tehát a cím létezik.


Írtam egy 3nyelvű mailt a pata1@gmail.comról a pata@gmail.comra, elküldtem.


Írja a G-Mail, hogy üzenet jött. Hát látom, hogy magamnak küldte el az üzenetet. Pedig megnéztem, a saját címem és a címzett címe valóban eltér egy karakterben egymástól! Az érdekes ebben az egészben, hogy a freemailes és a céges levelem sem jött meg a g-mailesre.


Ötlet? Nagyon félek, hogy rossz kezekbe kerültek az infók.



2013. febr. 5. 21:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Változtasd meg a jelszód gmailban, szerintem meg ez jött vissza:

"Delivery to the following recipient failed permanently:" kezdetű levél.

Mert akkor a mail cím nem létezik.

2013. febr. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!