Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit lehet beállítani az...

Mit lehet beállítani az ellen, hogy ESET ne darálja a gépet, mikor böngészőbe letöltök valamit?

Figyelt kérdés

Annyira ellenőrzi a fájlt a letöltés végén,hogy procit 100%-on pörgeti,és nem 1-2 másodpercig...Ha kicsi az a fájl,akkor is van hogy min 1percig ezt műveli.. Van valami beállítás erre,hogy ne vigye már ennyire túlzásba?

Egy vírusirtó se ilyen,vagyis amiket én használtam köztük az AVG csinálta ezt,de ott "csak" böngésző fagyot le addig míg ellenőrizte,így nem jött be..

Böngészőbe ki van kapcsolva az ellenőrzés (about:config-ba).

Ha valaki tud valamit ez ellen megköszönném,vagy ettől is megválok..


2013. febr. 2. 19:57
1 2
 1/16 csacsi2 ***** válasza:

gondolom az \Program Files\Eset Smart Security\ecls.exe-

vel keresed a vírust letöltés után?!

Parancssori vírusírtó.


Érdekes mert málam full ellenörzéssel sem "darál".

paraméterek:

%1 /subdir /symlink /log-all /log-rewrite /log-file=i:\Letöltések\Eset.txt /aind /files /boots /arch /sfx /rtp /adware /unsafe /unwanted /pattern /heur /adv-heur /action=clean /clean-mode=standard /quarantine



Ha daráló hangot ad a gép az utal a lemez töredezettségére, töredezettségmenztesíts!


állítsd be ahogy gondolod a védelmet:

[link]

2013. febr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Te lehet félreértettél.. Gépel nincs baj.

Böngészőbe Letöltés alatt álló fájlt túlságosan ellenőrzi a vége fele (98-99%nál),addig nem "engedi el",hogy letöltés befejezve.

2013. febr. 2. 20:15
 3/16 csacsi2 ***** válasza:

Tehát nem a vírusírtó, hanem a tűzfal?

Vedd ki a firefox-ot az aktív védelemből és nem fogja figyelni (nem biztonságos).

[link]


Vagy a Threat Sense beállításainál vedd ki ami nem kell. PL.: a kirterjesztett heurisztika lassítja nagyon

[link]

Az egyéb fülön jelöld be az optimalizálást.


Amúgy meg nem tudom milyen géped van, csak annyit mondhatok hogy nekem egy igen gyenge és nem fogja az ESS.

XPSp3

AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3100+

1536 MB (DDR SDRAM)

2013. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Eset Smart Security5-el nem volt gondom, de frissitettem a 6-ra. Hát az nem igaz, mit művel az USB portokkal, nem értem, mi a fene baja van az USB sticckel? Lehet, hogy az a gond, átvette a régebbi tűzfali engedélyeket és ideiglenesnek tekinti! Nem volt jó ötlet frissiteni, tisztán kellett volna telepíteni. Ha ráérek, meg is teszem.
2013. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 csacsi2 ***** válasza:

Én kimentettem és visszaimportáltam a beállításokat a 6-ba.

Amúgy meg a Firefox. ban kellene körülnézni. Ha más böngészővel nem fogja 99% nál akkor nem az Eset a felelős!

esetleg valamelyik letöltésvezérlő kieg -ben a több szálon futtatás miatt!

2013. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
4-vagyok. Az ESET ügyfélszolgálat ajánlotta ezt a rátelepítést, nem volt jó ötlet. Egyébként ha az ESET visszafogja a netet, akkor Chrome-mal is ezt teszi.
2013. febr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt. Nem mai gepem van.Nem fogja maga a gepet.Letoltesel tud bibelodni a virusirto.Igaz irja 6-os verzio marletoltes alatt ellenorzi a fajlt,de szerintem nem sokat oszt szoroz ez,mert ugyan ugy vegen tulsagosan vizsgalja :) Ki tudom varni,csak boszanto ez a tulajdonsaga. Megnezem amit irtal heurisztikaval kapcsolatban,de attol tartok illetve gondolom,akkor meg gyengebb lesz a vedelme talan..
2013. febr. 2. 20:48
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Neállításoknál, ha valami lassít, azt jelzi. A konfigurálással lehet játszani, de a Kiterjesztett heurisztikát nehogy kikapcsold.
2013. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Beállításoknál, ha valami lassít, azt jelzi. A konfigurálással lehet játszani, de a Kiterjesztett heurisztikát nehogy kikapcsold.
2013. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Eset facebook oldalan azt irtak meg,hogy tiszta telepites a javallot,maskep tortenhetnek erdekes dolgok.Szoval telepisd ujra majd szerintem.

Netet nekem kicsit fogja vissza ami bongeszes kozbe veheto eszre,de nem nagy mertekbe.Avast nekem jobban vissza fogta,pedig nem kis netem van.

2013. febr. 2. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!