Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ennyi idő is elég egy számítóg...

Ennyi idő is elég egy számítógépes vírusnak?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm küldött egy linket a Facebookon, s mivel elég megbízható, komoly csaj, aki nem küldene akármit, gondoltam megnézem, elvégre csak egy oldalról van szó, ami több százezer embernek tetszik.

Aztán amikor megnyitottam, rögtön láttam, hogy egy alkalmazás, be is zártam gyorsan. A dologhoz tartozik, hogy nagyon lassan tölt a gépem, mobilnetem van, az sem a legjobb fajtából.

Pár óra múlva kiderült, hogy az ismerősöm tudta nélkül terjed a vírus, dolgozik ez az alkalmazás, vagy micsoda, s azóta bizony más ismerőseim nevében is küldözget, akik nem győznek menetegetőzni, hogy ők senkit nem hívnak meg sehová, se nem jelölgetnek. Ez tegnap történt, ha azóta nálam nem lett baj, vajon nem is lesz, vagy várjak még a "csődre"?



2013. jan. 3. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem kattintottál rá az alkalmazásra.
2013. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, de nem is kizárható. Nézd át a Facebookos adatvédelmedet illetve azt is, hogy mely alkalmazások férnek hozzá az adatlapodhoz.

G.

2013. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De igen, rákattintottam, a link azonnal nyitotta. De már megnéztem az alkalmazásaimat, abban nincs benne. De ha vírus, és az, mert az ismerősöm ismerőseit csoportokra szedte, és mindenkinek elküldte ezt a linket, és aki már megnyitotta, egy másik ismerősöm, annak a nevében is küldözgeti.

De vajon, ha eddig nem lett baj, megnyugodhatok?

2013. jan. 3. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!