Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vannak-e még aktív (valóban...

Vannak-e még aktív (valóban kárt okozó) számítógépes vírusok vagy az egész csak egy mesterségesen generált műbalhé a biztonsági szoftverek gyártói részéről?

Figyelt kérdés

10 éve voltak még vírusok, na de ma... Szerintem a trójai programok is egy kissé túl vannak lihegve. A lényeg kb. a webböngészők védelme lehet és ezek ma már elég jól védettek.

Én nem hiszem, hogy egy Malwarebytes Antimalware Pro-tól és egy normális(an beállított) tűzfaltól többre lenne ma szükség. Várom hozzászólásaitokat!



2012. máj. 18. 02:56
 1/7 A kérdező kommentje:

Hallani-e például olyat, hogy valakitől a banki hozzáférésének az adatait webről érkezett kártevővel ellopták és az online banki hozzáférésén keresztül (pl.) pénz loptak el tőle? (utaltak a számlájáról az akarata és beleegyezése nélkül)


Életemben nem hallottam még ilyen KONKRÉT, MEGTÖRTÉNT esetekről.


Állandóan riogatnak bennünket a kártevőkkel, de vajon léteznek-e a kártevők?


Nincsen-e ez a jelenség aránytalanul felnagyítva és eltúlozva a valós veszélyhez képest?


Az látom, hogy némelyik (pl.) újonnan telepített védelmi szoftver a használata kezdetén adja a fals riasztásokat (azért, hogy vásárold meg a teljes verziót), de van-e valós vírusveszély?

2012. máj. 18. 03:04
 2/7 zsomkovacs ***** válasza:

Némi keresgélés után:


SpyEye és Zeus. 2011-es vírusok. Némely variánsuk konkrétan online bankolási adatokat gyűjt. De mondjuk a milliós botnet hálókat is egy elég nagy problémának ítélném. Nem egy kellemes dolog, hogy addig használhatod a gépedet, amíg valaki a világ másik feléről úgy nem dönt, hogy most épp neki kell... És vannak vírusok, amik direkt álcázásra, majd a vírusirtók, tűzfalak kiirtására specializálódtak...


Tehát igen, ma is tudnak igen komoly problémákat okozni. Főleg ha a felhasználó letiltja a jólkonfigurált tűzfalat, mert állandóan kiírt valamit netezés közben...

2012. máj. 18. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lindmayer ***** válasza:

persze hogy vannak vírusok

a windows maga egy nagy vírus:D

a viccet félretéve tényleg vannak, de nem a banki adatok a fontosak

hanem mondjuk az e-mailezésed, nem csak a privátot szerezhetik meg így, hanem a céges levelezést is, ami gyakran nem kevés pénzt joz valaki számlájára

de például az utobbi időben elkezdtek terjedni a maces vírusok, és ott sok bonyodalmat okozott

amúgy, ha neked még nem volt dolgod vírussal, trójaival, akkor örülj, mert ha egyszer beüt, akkor nagyon szenvedhetsz vele

bár az igaz hogy a windowsról a vírusírók áttértek más platformra de még így is készülnek újabbak és újabbak

2012. máj. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban nincs értéke a pusztításnak. Viszont SOKKAL nagyobb értéke van az adatoknak, információknak. Már a nevére sem emlékszem a szlovák vírusnak, ami XOR-olta a HDD tartalmát egy adott kóddal. E-mail címek, ahová lehet spamelni, bankkártya-adatok és más fizetési kódok, jelszavak, szokások, a számítógép elzombiasítása és a számítási kapacitás felhasználása. Ma ezeknek van értéke, természetes, hogy ezekre mennek rá a "vírus"írók is.


"Én nem hiszem, hogy egy Malwarebytes Antimalware Pro-tól és egy normális(an beállított) tűzfaltól többre lenne ma szükség."


Én meg azt TUDOM, hogy a józan észnél többre nincs szükség... A programok csak az emberi butaságtól-hozzá nem értéstől védenek meg. Ha ezeket kiküszöbölöd, nyert ügyed van.

Persze van, amikor egy vírus miatt működésképtelen lesz a gép. Amikor a vírus megpróbál beleépülni a rendszerbe, ott okozhat problémát, de szinte biztosan nem a tönkretétel a cél, amikor sokkal többet ér egy működő, használható, kihasználható számítógép.

2012. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt a cégnél egy gép valamelyik nagyobb gyes-es oldalon lévő javascriptbe ágyazott trójaitól fertőződött meg, aminek a következtében 3 órámba telt, míg visszaállítottam az eredeti állapotot. Az ilyet szoftver nélkül nem lehet kivédeni (sőt itt még az sem segített). Hiába vagy te akármilyen körültekintő. Maximum, ha nem használod a géped, akkor tudod ezeket elkerülni. Operációs rendszer összes frissítése fent volt, vírusirtó naprakész volt.
2012. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Két hete a Mozilla Firefox böngészővel történt. A Google keresőjében meg akartam nyitni egy lapcsaládot. A tűzfal lecsapott, blokkolta a netet és a webvédelem jelezte: Win/32 Kryptik MI trójait zárt a karanténba és megtisztította a böngészőt. Nem torrent, nem warez, nem pornó! Közönséges híroldal. Sem a Google, se a WOT nem jelezte. Ha nincs újságkódos és igen erősre beállított védelem (ESS5) a gépemen, rakhattam volna újra. Így is böngészőt és Javát kellett cserélnem, CHKDSK-t lefuttatni és töredezettség mentesiteni az ESET lefuttatása mellett.

Azóta nem bízok a Firefox-ban, Google Chrome-t használok.

2012. máj. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

* Bocs, Win32/JS Kryptik MI trójai. Vagyis javascriptbe ágyazott trójai.

Naprakész teljes körű (tűzfalas, valódi kódos) védelem, naprakész operációs rendszer, Mozilla Firefox a legújabb, benne NoScript és Adblock Plus, WOT. És mégis megtörtént.

2012. máj. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!