Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Tudtok olyan ingyenes vírusírt...

Tudtok olyan ingyenes vírusírtókat windows xp re amiket nem kell beállítgatni, hanem amikor felteszem végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
avast
2012. szept. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
amugy minden vírusirtó működik alap beállitással,meg én ugy állitotam be az enyémet.hogy néztem egy vididot,hogy teszteleik,és ott beállitoták,nem nagy bűvész trükk.Amúgy ha olyant akkarsz ami nem rinyál feleslegesen,nem nyomja a gépedet,nem kell adatbázis frissitást csinálnod akkor ajánlom a panda cloud-ot
2012. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez aztán marhára okos válasz volt! Méghogy nem kell adatbázisfrissítés! Hogyne kéne, kell az minden vírusírtóhoz, mert a Winfosra NAPONTA jön ki TÖBB SZÁZ új vírus!

Épp emiatt (is) csak azt ajánlhatom, hogy egyszerűen nem kell foglalkozni a Windowsal. Akinek csepp esze van, az Linuxot használ. Linux alatt nem kell vírusírtó. Állítólag van ugyan vírus linuxra is, az okosok azt mondják létezik ilyen ha jól emlékszem 13 (vagy 16?) darab is, de amióta én Linuxot használok, s annak már sok éve,én még egyikkel sem találkoztam. És windowsra nem 13 (vagy 16) vírus van, hanem több százezer! És ezek a linuxos vírusok sem képesek komolyabb kárt okozni.

2012. szept. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 algopirin ***** válasza:

Tökmindegy milyen virusirtot használsz példát direkt nem mondok mert van ezer féle azt kinek melyik, de valamilyen szinten célszerű mindegyiket beállítani a neked alkalmasra, szinte mindegyik olyan feltelepíted és működik, legfeljebb érdemes ami esetleg nem kell modul kikapcsolni vagy a frissítés üzeneteket tiltani de attól még frissíti magát ezek egyén függök kinek mire van szüksége de ha úgy hagyod ahogy van akkor is működik.

De nem nagy dolog pár dolgot beállítani ennyire ne legyél lusta, ha meg úgy gondolod nem fog menni mert bonyolult, kezd el azt vagy sikerül vagy nem, senki nem úgy kezdte egyből tudott mindent.


OFF:

Linux-Windows más kategória, mindegyiknek van előnye és van hátránya az hogy neked melyik a szimpatikusabb egyéni dolog de nem kell "túlmisztifikálni", van mikor ha a fejed tetejére állsz akkor se fogsz tudni Linuxot használni mert olyanok a körülmények vagy sokkal bonyolultabb lenne azon valami megoldást találni az adott problémára.

Vírus meg igen is van Linuxra is az ok. hogy közel se annyi mint Windowsra de jóval több mint 16. ebben biztos lehetsz, legfeljebb annyival rosszabb szokott lenni a helyzet hogy ilyen vérpistikék így gondolják és mikor kijön egy komolyabbra megalkotott példány arányaiban gyorsabban terjed és kártékonyabb mint "winfos" környezetben mert eleve "arra nincs vírus nem kell védekezni" a hozzá állás, de az ilyeneket meg nem szoktam sajnálni megérdemlik ha okoskodnak.

De ha majd használsz Linuxot 10-15 éve akkor majd mélyebben is belemélyedhetünk.

2012. szept. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tesele válasza:
A Microsoft Security Essential elég jó alapszintü védelmet ad, nem kell állítgatni, rendszeresen frissül, és ingyenesen letölthető a Microsoft oldaláról.
2012. szept. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A cégemnél kutatgattak ebben a témában. A legjobbnak az AVG-t hozták ki. Ennek van ingyenes verziója, én is ezt használom, gyakorlatilag észrevehetetlen (automazikus frissítés, kis erőforrásigény, stb.), amíg valamit nem talál. Itt megtalálod: [link]
2012. szept. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Ez aztán marhára okos válasz volt! Méghogy nem kell adatbázisfrissítés! Hogyne kéne, kell az minden vírusírtóhoz, mert a Winfosra NAPONTA jön ki TÖBB SZÁZ új vírus!

Kedves Viola Zolán:'.ne okoskodj bele ,egy olyan dologba ,hogy vírusirtó ha alig van tapasztalatod,és a tapasztalatod régi,annak a vírusirtónak nem kell adatbázis frissítés cloud alapú itt egy cikk róla ***** de ki emelem azt részletet,hogy rájöjél,hogy milyen "A program számomra legjobb része, a felhő technológia. Ez nagyjából annyit tesz, hogy nincsenek programfrissítések, hanem egyfajta kollektív tudattal a hátunk mögött azonnal frissülő adatbázisa siet segítségünkre a vizsgálatok során" na látod ennek nem kell.Meg azér ne anyira dicsérd a linuxot,annak a van hátránya nehezebben lehet kezelni,meg szerinted a windows tehet róla,hogy vannak vírus az opercáios rendszerükre NEM.A windows sokkal jobban kezelhetó bácsiknak,néniknek,gyereknek,és szerinted mért használják azt iskoláknál,írodáknál stb..És hiába írod,hogy linux ez linux az annak is van hátránya



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Nod is jó,de a Panda cloud a legjobb,gyors megbízható.Volt Avastom is,de az kicsit lassítja a gépet.
2012. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Gab77 válasza:
Én az AVG ajánlom. Kb. olyan 6 éve használom és nagyon bevált.
2012. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ugy gondolom, hogy ez a virusirtas egy nagy uzlet. Mi a celja a virusirto program keszitoinek? Az, hogy minel tobbet eladjanak. Hogy tudnak Teged ravenni, hogy vegyel? Ugy, hogy kuldenek rad virusokat. Nem nagyokat, csak ugy bosszantasbol. Addig amig el nem kezdesz gondolkodni, hogy kell venned egyet, mert lehet egyszer egy nagyobb virus jon es akkor mit csinalsz. Igy elobb-utobb "ravesznek" hogy megkeresd oket onkent. Ez olyan, mint az uzletekben a vedelmi penz.
2012. szept. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!