Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A számítógép bekapcsolásakor...

A számítógép bekapcsolásakor miért állt meg a "Üdvözöljük" Feliratnál?

Figyelt kérdés

Na bővebben:

Az történt, hogy éppen Youtube-n videót nézek, és úgy lefagyott a gép hogy a kurzor sem mozgott.

Újra indítom a gépet, (ilyenek nem szoktak lenni) majd tölt tölt, Üdvözöljük (OS: XP SP3) feliratnál befagy megint ugyanúgy, kurzor nem mozog, a gép nem tölt (kis piros Led jelzi ha tölt, dolgozik a gép) és ennyi. Ezt csinálta kb 5 újraindítás után is. (Ez azért elég sok, nem egézséges lehet ennyiszer nem kelett volna) Kicsit ideges állapotomban, kihúzom a gépet, úramtalanítom, lefektettem az ágyamra, és megnéztem belülről egy kicsit. Na most kiporoltam, a memóriákat kivettem pár percre, majd vissza (2GB 512, 512, 1GB) újra bekötöttem a gépet és most jó. A kérdés hogy ezt mi okozta, mert összesen ez a 3. alkalom, eddig elég volt újra indítani, kifagyott Üdvözöljük-nél, újra indítom és kész. Aztán minden ment tovább.

Gyanakszom mostmár valami bajra. A rendszer nem vírusos, nem rég lett újra telepítve. A driverek rendben. (Vírus ellenőrizve: Avira - Microsoft Safaty Scanner)

A gépem adatai: Habár régi nagyon, akkor sem kellene ilyet csinálnia.

VGA: Ati Radeon 9550

Proci: AMD Semprom +3000

Alaplap: ASUS K8N

Ram: 2GB


2012. szept. 18. 19:03
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor a te géped "állatorvosi ló", vagyis minden baja van. Érdekes, ez négy éves és egy ventit kivéve még semmit nem kellett benne cserélni. Az igaz, hogy összerakott gép.
2012. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Na kihúztam, össze raktam.

Ellenőriztem minden kábelt, teljesen kiporoltam a gépet.

Semmi nem változott, nagy terhelés alatt zúg, kattog, mindjárt robban a pofámba...

Akkor új vinyó.

2012. szept. 21. 14:04
 13/17 anonim ***** válasza:

hát igen akkor uj vinyo kell

vagy ha az se segit mondjad azt,hogy mukodj 20%beválikXD

2012. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Akkor már megkérdezem, az lehet hogy baj ha a gép tetjére mindennap KB 3-szor rávágok?

2-szer fel**** utánna meg szimplán annyira hangos hogy ha rávágok elhalkul. XD

Ja és mégegy kérdés, mert nem szeretnék újat nyitni neki: Ha a fejhalgatom hangerejét magasabbra rakom, (úghogy normálisan haljam nem is túl hangosra) akkor miért zúg be amikor a hang kijön? Veszem videót nézek, és amikor beszél valaki, azalatt zúg. A füles baja nem lehet, mert ezelött 3 fülessel ugyanezt csinálta.

2012. szept. 21. 15:14
 15/17 anonim ***** válasza:
Milyen hangkártyád van? Realtek HD Audio Menagerben be lehet állítani a keverőpulton (Vezérlőpultban). De lehet, hogy a hangkártya driverét kellene cserélned. Az enyém zúgott, recsegett, sikerült így megjavítani.
2012. szept. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha a gép tetejét püfölöd, azzal teszed tönkre az igen érzékeny vinyót. Vágj valamit a földhöz, pl. könyvet, azzal nem teszed tönkre a gépedet.
2012. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Akkor a hibás szegmenseket (amit még a win7 idején ellenőrzött minden indításkor) ez okozta hogy verem szét a gépet? xD

Realtek AC 97 nem HD.

2012. szept. 21. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!