Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A számítógép bekapcsolásakor...

A számítógép bekapcsolásakor miért állt meg a "Üdvözöljük" Feliratnál?

Figyelt kérdés

Na bővebben:

Az történt, hogy éppen Youtube-n videót nézek, és úgy lefagyott a gép hogy a kurzor sem mozgott.

Újra indítom a gépet, (ilyenek nem szoktak lenni) majd tölt tölt, Üdvözöljük (OS: XP SP3) feliratnál befagy megint ugyanúgy, kurzor nem mozog, a gép nem tölt (kis piros Led jelzi ha tölt, dolgozik a gép) és ennyi. Ezt csinálta kb 5 újraindítás után is. (Ez azért elég sok, nem egézséges lehet ennyiszer nem kelett volna) Kicsit ideges állapotomban, kihúzom a gépet, úramtalanítom, lefektettem az ágyamra, és megnéztem belülről egy kicsit. Na most kiporoltam, a memóriákat kivettem pár percre, majd vissza (2GB 512, 512, 1GB) újra bekötöttem a gépet és most jó. A kérdés hogy ezt mi okozta, mert összesen ez a 3. alkalom, eddig elég volt újra indítani, kifagyott Üdvözöljük-nél, újra indítom és kész. Aztán minden ment tovább.

Gyanakszom mostmár valami bajra. A rendszer nem vírusos, nem rég lett újra telepítve. A driverek rendben. (Vírus ellenőrizve: Avira - Microsoft Safaty Scanner)

A gépem adatai: Habár régi nagyon, akkor sem kellene ilyet csinálnia.

VGA: Ati Radeon 9550

Proci: AMD Semprom +3000

Alaplap: ASUS K8N

Ram: 2GB


2012. szept. 18. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Amikor lefagy nyomd meg a numlock / capslock / scroll lock valamelyikét. Ha a billentyűzeteden nem villog a led akkor hardveri hiba van. (Ha villog akkor csak valami blokkolja azaz szoftveri a gond) Ha nem villog, akkor a táp a baj, ami szerintem kizárt, mert elindult 6-ra... Egy újratelepítés nem ártana.
2012. szept. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

2 hete raktam újra a gépet. És az elöző alkalmak az újra rakás elött is felléptek.

A billentyűzetet működnek a ledek. Akkor is villágít, van egy gomb "F Lock" ami a F billentyűket zárolja és feloldja. Na az nekem mindig fel van oldva, olyankor villágít. De kikapcsolni is kikapcsolt az F lock.

Nem használok olyan programot amely ezt kiválthatná.

2012. szept. 18. 19:17
 3/17 A kérdező kommentje:

Ja és mégegy tapasztalat:

Még az újra rakás elött fellépet a gond, akkor a üdvözöljük kifagyás után ha újra indítottam a gépet, akkor amikor a Bios töltődik (az alaplap felméri mik vannak a gépben) úgy lefagyott hogy már féltem.

Szóval valahol az alaplapnál bújhat a gond, de gondoltam a vincseszterre is.

2012. szept. 18. 19:19
 4/17 anonim ***** válasza:
szerintem hadver hiba,de akkor próbáltad a gépet csökkentet módba elinditani,és milyen programokat tettél fel mielőtt ez bejött és valaki más használta a gépedet?
2012. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Természetesen próbáltam csökkentett módot, mielött kihúztam a gépet és kiporoltam.

Ugyanúgy befagyott, sőt még jobban XD

Milyen programot? Húú...

Opera böngészőt. De utánna letöröltem és cseréltem újra Google Chrome-ra, nem jött be.

Más most nem használja, fater szokta, de ő most huzamosabb ideig nincs itthon. Senki nem használja a gépet.

2012. szept. 18. 19:29
 6/17 anonim ***** válasza:

Hardveres hiba lesz.

Ezt olvasd el, teszteld le, mi okozhatja. Táp,alaplap stb. jöhet szóba.

[link]

2012. szept. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
nem cséréltél ki véletlenül egy hadvert?(amikor jelentkezett a hiba)
2012. szept. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem cseréltem semmit.

Régen volt RAM Bővítés amit én végeztem, de az már rég volt, és akkor semmi hiba nem lépett fel.

2012. szept. 19. 18:06
 9/17 anonim ***** válasza:
akkor csak ezt tudom mondani ilyenek számító gépek csinálnak ilyeneket...
2012. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha elakarnám mondani az összes ennél még nagyobb hülyeségét a gépnnek ami valaha történt, akkor ez az oldal szerver gépe lefagyna a sok kérdésemtől xD
2012. szept. 20. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!