Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan távolíthatom el a...

Hogyan távolíthatom el a műveleti memóriámon lévő vírust?

Figyelt kérdés
Nemrég letöltöttem valamit amiben volt egy mm.vbe nevű fájl,és megnyitottam.Azóta mindig amikor bekapcsolom a gépet,kihoz egy ablakot,hogy szeretném-e futtatni az mm.vbe-t.Persze mindig a mégsére megyek de azért idegesítő.A vírusírtóm,a nod32 nem fogja meg,de az eset online scanner észreveszi,hogy a műveleti memórián van egy vírus,de nem törli.

2012. aug. 19. 23:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve,még hozzáteszem,hogy ha belemegyek a system32 mappába,ott nem találom a fájlt,mivel titkosított.
2012. aug. 19. 23:33
 2/13 anonim ***** válasza:
kaspersky fel nod32 le, az elintézi
2012. aug. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha a Kaspersky nem intézi el, akkor próbáld Avast-tal, és indítsd vele egy rendszertöltéskori vizsgálatot.
2012. aug. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Töltsd le a kaspersky rescue lemezt. Kapsz egy *.iso fájlt, amit fel kell írni egy lemezre (CD-kép felírása)


Ha kész vagy, erről a lemezről kell bootolni. A lemezről le tudsz futtatni egy víruskeresést anélkül, hogy az op. rendszered egyáltalán betöltődne.


[link]

2012. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi tudatlan ember aki lepontozott, ugyanezt a megoldást ajánlottam én is az Avast-tal mint az utolsó. Sokkal egyszerűbb végigfuttatni vele egyet, mint írogatni lemezre...
2012. aug. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem én voltam ;)
2012. aug. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül pontoztak le,az Avast egy megbízhatatlan vírusírtó,ha nem váltottam volna át más vírusírtóra annak idején akkor ma már nem ezen a gépen gépelnék.Ennyit az Avastról,még a Nod32 is jobb pedig annak sincsen jó híre.Dugja fel magának az 1 éves próbaverzió licenszét is
2012. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

A gond ott van, hogy a laikus felhasználó azt hiszi, hogy feltesz egy vírusirtót és az majd védi a gépét. Lószart.

Hiába van bármilyen vírusirtód a gépen, ha vírust kapsz, az azért lesz mert beengeded. Ennyire egyszerű. Csak hát kell az a crack kell az a serial kód a torrent illetve warez oldalakról, de azért a felhasználók többségének még jogtiszta operációs rendszere sincsen, a vírusirtóról meg ne is beszéljünk. És még sokan csodálkoznak, hogy vírust kapnak, és irkálnak állandóan ide az oldalra. Még az is életveszélyes, ha vírusirtó nélkül jössz fel simán böngészni, nemhogy letölteni.

Másrészt örülj, hogy nem kell érte fizetned, a licenszet évente megújíthatod, gondold el, hogy ha nem lenne 1 ingyenes vírusirtó sem... Nem kell fikázni attól, hogy neked nem vált be. Másoknak meg igenis bevált, nem egy-két ember használja világszerte.

Érdekes, hogy ők meg tudják bug nélkül használni.


Mellesleg, hogy a témához még hozzászóljak: nem fog megoldódni véglegesen a problémája, hogyha felrakja a Kaspersky-t. 30 nap múlva lejár, és nézhet másik után...

2012. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem feltétlen ha keres 30 napos reg kulcsra én így használóm és nagy jól véd
2012. aug. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már ezer helyen leírtam, hogy sok macera van vele, állandóan feketelistára kerülnek.
2012. aug. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!