Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért lassú még mindig a gépem?

Miért lassú még mindig a gépem?

Figyelt kérdés
Újratelepitettem a gépemet, windows XP-t raktam fel. Mar többször is újratelepitettem az utóbbi idoben, hogy hatha gyorsabb lesz a gépem, de nem igy lett. Én személy szerint boot vírusra gyanakodtam. Lefuttattam vírus keresést de nem találtam semmit. Azonban mikor rendszertöltés előtti keresést futtattam le, akkor talált három malware vírust. Ezeket töröltem, gépbe lépéskor megint nem talált semmit az avast, de még a malwarebytes se talált semmit. Megint rendszertöltés előtti keresés, es megint talált egy vírus. Még mindig lassúnak érzem a gépem, szerintetek mit csináljak?
2012. júl. 15. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Az általad telepített Windows XP nem piszkált verzió? Számítógép processzora, memóriája, merevlemez típusa? Hány éves a gép?
2012. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Korábban is hasznaltam, nem hinném hogy az XP az oka. RAM 2,5 GB, 2,8 GHz proc. Valami ötlet? :S
2012. júl. 15. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezt futtasd le:

[link]

2012. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

# 1/3

Nem feltétlenül a vírus okozza a gép lassulását.

Azt javaslom, hogy töltsd le a "Kaspersky Internet Security 2012" ingyenes próbaverzióját, majd telepítsd fel (figyelj oda, hogy két vírusirtó ne legyen a gépen). Ezt követően frissítsd az adatbázisát és futtass egy teljes vizsgálatot.

Talált vírust a Kaspersky?

2012. júl. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a Kaspersky volt az újratelepítés után az első a gépen, nem észlelt semmit. Avast rendszertöltéskori vizsgálat során összesen 3 vírust talált, nem tudom hogy az gond-e hogy ezeket a vírusokat egytől-egyig letöröltem, még azokat is amik system mappában voltak. karantén nem lett volna jobb?
2012. júl. 16. 15:50
 6/9 anonim ***** válasza:

# 4/5

Ha olyan fájlt töröltél, amely a rendszer helyes működését akadályozza, a Windows "szólni fog". Ameddig "nem szól" nincs gond. Egyébként, ha hiányzik egy rendszerfájlt, azt a telepítő lemezről helyre lehet állítani. Még egyszer megkérdezem: Az általad telepített Windows módosított?

2012. júl. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azthiszem igen..
2012. júl. 16. 16:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy módosított Windows telepítő lemezben előfordulhat/előfordulhatnak vírus/vírusok.

Az egy dolog, hogy korábban használtad. Nem mindegy, hogy a víruskereső nem talált vírust, vagy az adott telepítő nem vírusos. Amennyiben nincs eredeti Windows XP telepítőlemezed, azt javaslom, hogy keress az interneten egy módosítatlan Windows XP Professional Service Pack 3 (lehetőleg VL) .iso kiterjesztésű képfájlt, töltsd le. Navigálj az msdn.micrososft.com weboldalra, majd keress rá a Windows XP Professional SP3-ra, itt jegyezd fel az "SHA1:" után lévő betűket és számokat. Ezt követően töltsd le ezt a programot: [link]

A programnak add meg az .iso elérési útját, majd a program elemzi azt. Ha a program által kiírt SHA1 megegyezik az msdn.micrososft.com weboldalon feljegyzett SHA1, akkor az .iso, azaz a telepítő módosítatlan.

2012. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a részletes segítséget!
2012. júl. 16. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!