Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » DNS-changer vírust ismeri...

DNS-changer vírust ismeri vki? Több lent.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy van e vkinek ilyen problémája. A böngészőknél a google figyelmezteti az illetőt, hogy a szgép meg van fertőzve, és ha nem tesz ellene akkor majd nem fogja tudni használni az internetet.


Olvastam erről a vírusról, és elvileg júl9én kapcsolják ki a dns-szervereket és amelyik gép meg volt fertőzve, az majd nem tud csatlakozni az internethez.


Valakinek már volt ilyen gondja, és megtudta oldani? Az tudna segíteni nekem hogyan oldotta meg? Amit a google-nál levő link tanácsol, azt végigcsináltam de semmi.


Köszi előre is! :)



2012. jún. 28. 10:53
1 2
 11/16 stell-1 ***** válasza:

Ez bizony vírus, itt a szlovák blogomban van a megoldás.

[link]

2012. júl. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi, csak a baj hog yszlovák :)

rányomtam h fordítsa le a google, de néhol igen érthetetlen.


röviden le tudnád írni azt a részt, amely arról szól, hogyan lehet eltüntetni a vírust?


köszi

2012. júl. 2. 19:59
 13/16 stell-1 ***** válasza:

Megprobalom, de az helyes irasom miat elnezest kerek,

Ez trojai ami megbaltoztasa az DNS szervereket ez igy hamis szerverekre kuldi az adatokat.

Eltavolitasa.

1:Letolteni az ROGUEKILLER programot az asztalra,futtatni,

[link]

Benyomjuk az DELETE gombot, a program lefut es eltavolitja a trojat, ujbol benyomjuk az DNSFIX gombot, lefut, aztan ujbol az HOSTSFIX gombot,es vegul az PROXYFIX gombot.Mivel ez a troja megvaltoztasa az DNS szervereket, eleszthesuk az internet kapcsolatot is, ezert a parancssorba beadjuk ezeket a parancsokat.

ipconfig /flushdns

Enter

es az

netsh winsock reset

Enter.


Letoltcsuk az asztalra az Malwarebytes programot.

Futtascuk.

Hasznalati utasitasa a magyar blogomban van.

[link]


Bealitcsuk a teljes vizsgalatot es az talatakot toroljuk.

Utana kikapcsoljuk a rendszer visszallitasat restart es bekapcsoljuk vissza.


Megjedzes, ha ROUTERT hasznalsz lekell RESETELNI a Routert is mivel ez a troja megfertozi a Routert is.

Es a Routert le kell a bealitasa utan le jelszavazni, ha valamit nem ertel akkor kerdez.

2012. júl. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

köszi, egy kérdés, h tegyük fel a vírus fentmarad júli 9ig. Ekkortól elvileg majd nem tudok csatlakozni a nethez.


Ha ilyenkor megváltoztatom a DNS-t a googleera akkor müködni fog?


(A vírus ilyenkor már nem lesz aktív, mivel 9én kapcsolja le ezeket a dns szervereket az fbi vagy vmi amcsi csoport)

2012. júl. 2. 21:39
 15/16 stell-1 ***** válasza:

tegyük fel a vírus fentmarad júli 9ig. Ekkortól elvileg majd nem tudok csatlakozni a nethez.


csak Elvileg, mert nem biztos hogy az FBI lekapcsolja es az se hogy ismer is minden hamis DNS szervert.


Ha ilyenkor megváltoztatom a DNS-t a googleera akkor müködni fog?

Csinald vegig amit irtam, mivel ha az Router is fertozot akkor minden restart utan vissza jon a DNS trojai, es nem szabad elfelejteni beadni a parancsokat ipconfig /flushdns

Enter

es az

netsh winsock reset

Enter.

restart.


Igen mukodni fog, ha nem privat ip es DNS szervereket hasznalsz hanem automatikust.

2012. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 stell-1 ***** válasza:

Ez a troja igen veszejes, mivel lopja az fontos adatokat, bank kartya, es megfertoz minden geppet ami a halozatba van kapcsolva evvel a geppel, az eltavolitassa gyors es egyszeru csak mindent csinalj amit leirtam, he megse tudod akkor registrakljal be az terminal forumba es az security temaban nyis uj topicot, es ird be hogy DNS changer es csak azt fogod csinalni amit irok, segitek, mert itt ezt nem lehet mivel nekem naplok kelenek hogy lassam a fertozeseket.

[link]

2012. júl. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!