Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi okozhatja, hogy egy pendriv...

Mi okozhatja, hogy egy pendrive nem megnyitható?

Figyelt kérdés
Két pendrive-om is olvashatatlanná vált. Az eszközkezelő kiírja, hogy megfelelően működik, de megnyitni nem tudom. A munkahelyemen jelentkezett először a probléma. Próbáltam több gépen is, volt ahol meg tudtam nyitni. Vírusra gyanakszom, a vírusírtóm azonban nem jelzett semmit.

2012. jún. 21. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Megfertőzte valami (INF/Autorun, Conficker féreg stb.) az USB portot, ezért letiltotta a védelem. Naprakész, frissitett Windows nem engedi megnyitni. Nálam akármit csatlakoztatok, az ESET azonnal ellenőrzi.
2012. jún. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Worm, magyarul féreg

A számítógépes terminológia szerint a férgek a vírusok egy részhalmaza, és bár megvan a képességük önmaguk sokszorosítására, a fertőzéshez hordozó gazdaprogramot (host file) nem igényelnek. Ahogy a vírusok programokat fertőznek meg, úgy a férgek rendszereket árasztanak el. Az ilyen férgek rendkívül gyorsan képesek sebezhetőséget tartalmazó hálózatokon terjedni, és ehhez még a felhasználó beavatkozása sem szükséges. A féreg általában fertőzött e-mail üzenetekkel terjed, amelyben valamilyen számítógépes sebezhetőséget kihasználó kód található, és maga a levél valamilyen csábító, érdekes üzenetet közvetít (például Anna Kournikova fotói).

A férgeket általában sokkal könnyebb eltávolítani, mint a vírusokat, mert nem fertőznek fájlokat, egyszerűen törölhetőek. A féreg rendszerint gondoskodik arról, hogy minden rendszerindításkor lefuthasson, ezt az Indító Pult (Startup Folder) vagy a rendszerleíró adatbázis (Registry) bejegyzések manipulálásával éri el. Jegyezzük meg, a féreg nem szükségképpen okoz rombolást. (Lásd még a Payload/Büntető rutin címszónál).

2012. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]

100% Eredeti kód hozzá: [link]

2012. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az Avastomat lecseréltem ESET SS-re, futtattam egy víruskeresést, ezeket találta (HTML/ScrInject.B.Gen, HTML/Iframe.B.Gen), de a problémám továbbra is fennáll. Menthetetlenek a pendrive-jaim? Mit tegyek?
2012. jún. 22. 18:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Futtasd le a pentdrive-okon az Eset Online Scannerét, aztán töröld róluk a fájlokat és FORMAT. Mást nem tehetsz.
2012. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egyik penrdive-omat sikerült formattálnom egy másik gépen, így megmenekült, de a másikat nem nyitja egyetlen gép sem, ez valószínűleg kuka. Mindenkinek köszönöm a segítséget!
2012. jún. 26. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:
nem batisztos az próbáld ezzel is meg menteni [link] és ez s is fusd le [link]
2012. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

és utána ha kell egy jó ingyenes irtó http://www.youtube.com/watch?v=BMmDQaTDPqQ


[link]

2012. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!