Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Operating memory »...

MrPal kérdése:

Operating memory » services. Exe Operating memory » \GLOBAL? \2954f487\WINDOWS\$NtUninstallKB56787$\693433479\Desktop. Ini a variant of Win32/Sirefef. EZ trojan

Figyelt kérdés

Van egy nagyon nagy gondom úgy hogy hozzáértők kérlek segítsetek. Pár napja az Eset Smart Security jelzett egy olyat hogy service.exe/trojan stb. meg egy desktop.ini fájlt is, azóta még karanténba tett innen is pár fájlt C:\System Volume Information, a mai napon újraraktam a gépem C felét, minden oké volt, sorra felraktam a szükséges programokat újra stb. fent volt vagy pár órát az Eset Smart Security is update nélkül, de nem jelzett virust, most egy órája kb. kerestem felhasználónevet és jelszavat a neten amivel frissítettem és azután újból jelezte a fent írtakat, most eléggé kivagyok borulva, mert nem szeretném megint újrarakni, sőt gondolom nem is lenne elég akkor csak a C-t újrarakni, mert akkor mi más lehet a gond, esetleg az antivirus hibás vagy mi a nagy franc van?


Lefuttattam a Malwarebytes Antimalware programot ami nem jelez virust abszolút. Akkor most ???


2012. jún. 16. 16:45
 1/8 Lightwarrior válasza:

Szia!


Én nem nevezném magam szakértőnek, de egy mezei felhasználónál valószínű több vagyok. (Régebben néha kaptam vírust, de mindig sikerült kiirtsam.)


Javasolom, hogy tedd fel az Avast vírusirtót - én régóta azt használom, és az egyik legjobb ingyenesnek tartják (bár biztos lenne aki másra esküdne) -, és nézd meg, hogy az talál-e valamit. Fontos, hogy ne legyen fent egyszerre az Esettel, mert könnyen bezavarhat egymásnak a két vírusirtó...

Ha van vírusod és ki akarod irtani, akkor javasolt csökkentett üzemmódban futtatni a számítógéped közben.


Vírus miatt a gépet újra rakni csak a legvégső esetben szükséges, anélkül is megoldható a probléma szinte mindig. Pánikba pedig nem érdemes esni, ritka az igazán komoly bajt okozni tudó kártevő.


Előfordulhat, hogy téves egy riasztás, de attól még lehet valós, hogy a Malwarebytes Antimalware nem jelez.


Érdemes lehet egy vírusirtással foglalkozó honlapot felkeresni, és oda beírni a kérdésed, ha nem akar megoldódni a problémád. Ott nálam hozzáértőbbek adhatnak neked választ.

(De ezen a részelegen is valószínű kapsz segítséget, ha új témát nyitsz: [link]


[link] Itt pedig a 2010.01.02. 15:28 hozzászólást érdemes elolvasni, abban megszívlelendő tanácsok vannak a vírusirtásról...)


(Egyébként tűzfalnak a COMODO-t tudom javasolni és a vírusirtó mellé nem jön rosszul egy Spybot SD.)


Sok sikert!;-)

2012. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hamis frissitő szerver, hamis Eset, ez a vége. Vagy megveszed, vagy használj Avastot...
2012. jún. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát tessék, ezt írja a valódi ESET honlapja, ez TRÓJAI.

[link]

2012. jún. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az online scanner le tudja szedni a trójait:

[link]

2012. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a válaszokat, sokat segítettetek, amúgy azt kifejtenéd bővebben hogy mit értesz az alatt, hogy hamis frissítő szerver? Ilyen úton is fenn áll az esélye, hogy vírusos lesz a gépem, kérlek ne légből kapott dolgokat írjatok.
2012. jún. 19. 19:05
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ESET-NOD fizetős, sokan a neten, torrenten keresgélnek ingyenes licenszkódokat. Ezek azonban hamisak, hamis szerverekhez csatlakoznak (kinai, kazah, fehérorosz stb.). Ne felejtsd el, hogy az ESS5 már Felhő alapú, állandó kapcsolatban van a frissitő szerverrel. Mivel az ESET cég védi az üzleti érdekeit, folyamatosan letiltja a hamis szervereket. Ezért nem frissiti az adatbázisát, az ESS5-nek nemcsak frissitése nincs tovább, de a tűzfalát is letiltja. Az nem jön be, ami nem akar (trójai, féreg stb.), ilyen egyszerű ez.
2012. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem Eset Smart Security 4 van, a nod321.cn-ről szoktam a felhasználónevet és jelszavat keresni, régebben a Nodlogin programot használtam, de eddig semmilyen gond nem adódott mostanáig, de ezt is már megoldottam. Tűzfal és minden más megy.
2012. jún. 21. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nod321, Fiaumiau és hasonló oldalak hamisak.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__1..

2012. jún. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!